Notowania

Przychody startupów. Ekspertka: "jednym wystarczy 1 mln zł miesięcznie, innym 15-20 tys."

"Mój biznes kręci się, jak szalony". Tak uważa większość twórców nowatorskich firm, których przepytała fundacja Startup Poland. - Praktyka pokazuje, że ci którzy chcą zarabiać to potrafią to robić, ci którzy nie chcą - nie potrafią – komentuje Julia Krysztofiak-Szopa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr)
Polskie startupy dojrzewają, mają coraz więcej doświadczenia korporacyjnego, potrafią układać procesu, ale nie potrafią wyjść na rynki zagraniczne. (Fot: CEO Magazyn)

Większość startupowców wierzy, że jego firma generuje dużo przychody. Tyle, że słowo "duże" oznacza dla jednego 1 mln zł, a dla innego 15-20 tys. zł.

- Być może nie wszystkim chodzi o pieniądze, być może dla niektórych prowadzenie startupu to styl życia. Należy jednak postawić pytanie, czy należy inwestować w takiej firmy pieniądze z państwowych grantów - mówi szefowa fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa.

Jak dodaj, polskie startupy dojrzewają, mają coraz więcej doświadczenia korporacyjnego, potrafią układać procesu, ale nie potrafią wyjść na rynki zagraniczne.

- 75 proc. firm deklaruje, że chce wyjść do Europy Zachodniej, USA i Azji, ale ten eksport spada. Jest przepaść między deklaracjami, a działaniami – dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz