Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody startupów. Ekspertka: "jednym wystarczy 1 mln zł miesięcznie, innym 15-20 tys."

0
Podziel się:

"Mój biznes kręci się, jak szalony". Tak uważa większość twórców nowatorskich firm, których przepytała fundacja Startup Poland. - Praktyka pokazuje, że ci którzy chcą zarabiać to potrafią to robić, ci którzy nie chcą - nie potrafią – komentuje Julia Krysztofiak-Szopa.

Polskie startupy dojrzewają, mają coraz więcej doświadczenia korporacyjnego, potrafią układać procesu, ale nie potrafią wyjść na rynki zagraniczne.
Polskie startupy dojrzewają, mają coraz więcej doświadczenia korporacyjnego, potrafią układać procesu, ale nie potrafią wyjść na rynki zagraniczne. (flickr, CEO Magazyn)
bFfDGSUR

Większość startupowców wierzy, że jego firma generuje dużo przychody. Tyle, że słowo "duże" oznacza dla jednego 1 mln zł, a dla innego 15-20 tys. zł.

- Być może nie wszystkim chodzi o pieniądze, być może dla niektórych prowadzenie startupu to styl życia. Należy jednak postawić pytanie, czy należy inwestować w takiej firmy pieniądze z państwowych grantów - mówi szefowa fundacji Startup Poland Julia Krysztofiak-Szopa.

bFfDGSUT

Jak dodaj, polskie startupy dojrzewają, mają coraz więcej doświadczenia korporacyjnego, potrafią układać procesu, ale nie potrafią wyjść na rynki zagraniczne.

- 75 proc. firm deklaruje, że chce wyjść do Europy Zachodniej, USA i Azji, ale ten eksport spada. Jest przepaść między deklaracjami, a działaniami – dodaje.

bFfDGSUZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfDGSVu
KOMENTARZE
(0)