Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

PZU chce wejść w Pracownicze Plany Kapitałowe. "Jesteśmy gotowi"

89
Podziel się:

Grupa PZU szykuje się do wejścia na rynek Pracowniczych Planów Kapitałowych. - Mamy ambicje, by być największym graczem w tym sektorze. Jesteśmy gotowi, by wraz ze startem PPK, oferować odpowiednie usługi przedsiębiorcom - mówi money.pl Paweł Surówka, prezes grupy PZU.

Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao zorganizowała w Davos Dom Polski
Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao zorganizowała w Davos Dom Polski (WP.PL, WP.PL)

Mniejsza pensja co miesiąc, ale więcej pieniędzy na "jesień życia" - takie są założenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dla blisko 3 mln Polaków, którzy pracują w firmach zatrudniających więcej niż 250 pracowników - PPK staną się rzeczywistością już w lipcu. Pierwsze środki trafią tam kilka miesięcy później. W ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych to pracownik, pracodawca i państwo mają wspólnie zrzucać się na finansową przyszłość Polaków. Jednocześnie dla wielu firm PPK to szansa - otwiera się rynek nowych usług, bo środkami Polaków ktoś będzie zarządzał i inwestował.

Prezes PZU Paweł Surówka nie ukrywa, że jego firma jest zainteresowana programem. Dlaczego? Pracowniczymi Planami Kapitałowymi bedą zarządzały odpowiednie instytucje - głównie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w sumie zainteresowanie wykazuje kilkanaście podmiotów. To one będą odpowiadać za zarządzanie i prowadzenie programów dla milionów Polaków. Przedsiębiorcy jedynie podpiszą z wybraną instytucją umowę i będą przekazywać środki pracowników. A to zarządzający będzie dbał o ich inwestowanie i późniejszą wypłatę. I choć koszt prowadzenia został uregolowany prawnie - i jest na niższym poziomie niż rynkowy - to wciąż są to dodatkowe aktywa, którymi można zarządzać.

- Pracownicze Plany Kapitałowe to niesłychanie ważna inicjatywa, spora zmiana. Z jednej strony ważne jest, by Polacy zdecydowanie więcej oszczędzali, z drugiej strony ważne jest, by na giełdzie pojawiło się więcej kapitału. W tym kapitału lokalnego, krajowego. Pracownicze Plany Kapitałowe Rozwiązują obie te kwestie - mówi money.pl prezes grupy PZU Paweł Surówka.

Zdaniem prezesa Surówki, PPK będzie fundamentem przyszłych oszczędności Polaków. - To fundament, bez którego w przyszłości mielibyśmy ogromne problemy. Oczywiście Pracownicze Plany Kapitałowe nie wyręczają nikogo, żeby myśleć świadomie i odpowiedzialnie o własnej przyszłości - deklaruje prezes Paweł Surówka.

- Mamy ambitne plany, żeby być największym graczem w tym sektorze. Jesteśmy już gotowi, by ze startem Pracowniczych Planów Kapitałowych oferować odpowiednie usługi - deklaruje w rozmowie z money.pl. Z prezesem PZU mieliśmy okazję rozmawiać podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. PZU wraz z Pekao w Davos organizują Polski Dom, czyli przestrzeń do promocji polskiej gospodarki.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
Mg
5 lata temu
Nie mają za co wybudować World PiS Center
Mg
5 lata temu
Ha
Marta
5 lata temu
Następny haracz dla ZUS aby plusy były
dareczek
5 lata temu
Dziękuje na przykładzie GETBACKU i teraz KREZUSA jest przykład co może spotkać nasze pieniążki na giełdzie,a włąśnie tam mają inwestować PPK
Jancio Wodnik
5 lata temu
Ten program jest potrzebny by z tych środków sfinansować podwyżki wynagrodzeń w NBP. Przecież za 65 tys netto ciężko wyżyć. A Wy się czepiacie tych biednych 2 matek.... Potrzeby są i żyć się chce, więc z PPK sfinansuje się trochę programów typu alkoholik+, wyborca+, patole+, ONR+ a reszta pójdzie do Rydzyka lub na nowe wieżowce Prezesa. I będzie dobrze. Tylko musicie od razu poprosić o potrącanie jak największej części z pensji.
...
Następna strona