Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU chce wejść w Pracownicze Plany Kapitałowe. "Jesteśmy gotowi"

Grupa PZU szykuje się do wejścia na rynek Pracowniczych Planów Kapitałowych. - Mamy ambicje, by być największym graczem w tym sektorze. Jesteśmy gotowi, by wraz ze startem PPK, oferować odpowiednie usługi przedsiębiorcom - mówi money.pl Paweł Surówka, prezes grupy PZU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao zorganizowała w Davos Dom Polski (Fot: WP.PL)

Mniejsza pensja co miesiąc, ale więcej pieniędzy na "jesień życia" - takie są założenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dla blisko 3 mln Polaków, którzy pracują w firmach zatrudniających więcej niż 250 pracowników - PPK staną się rzeczywistością już w lipcu. Pierwsze środki trafią tam kilka miesięcy później. W ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych to pracownik, pracodawca i państwo mają wspólnie zrzucać się na finansową przyszłość Polaków. Jednocześnie dla wielu firm PPK to szansa - otwiera się rynek nowych usług, bo środkami Polaków ktoś będzie zarządzał i inwestował.

Prezes PZU Paweł Surówka nie ukrywa, że jego firma jest zainteresowana programem. Dlaczego? Pracowniczymi Planami Kapitałowymi bedą zarządzały odpowiednie instytucje - głównie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, w sumie zainteresowanie wykazuje kilkanaście podmiotów. To one będą odpowiadać za zarządzanie i prowadzenie programów dla milionów Polaków. Przedsiębiorcy jedynie podpiszą z wybraną instytucją umowę i będą przekazywać środki pracowników. A to zarządzający będzie dbał o ich inwestowanie i późniejszą wypłatę. I choć koszt prowadzenia został uregolowany prawnie - i jest na niższym poziomie niż rynkowy - to wciąż są to dodatkowe aktywa, którymi można zarządzać.

Światowego Forum Ekonomiczne w Davos. W tym roku zgromadzi blisko 3000 gości
Szwajcarska żyła złota w Davos. Tak zarabia się na Światowym Forum Ekonomicznym

- Pracownicze Plany Kapitałowe to niesłychanie ważna inicjatywa, spora zmiana. Z jednej strony ważne jest, by Polacy zdecydowanie więcej oszczędzali, z drugiej strony ważne jest, by na giełdzie pojawiło się więcej kapitału. W tym kapitału lokalnego, krajowego. Pracownicze Plany Kapitałowe Rozwiązują obie te kwestie - mówi money.pl prezes grupy PZU Paweł Surówka.

Zdaniem prezesa Surówki, PPK będzie fundamentem przyszłych oszczędności Polaków. - To fundament, bez którego w przyszłości mielibyśmy ogromne problemy. Oczywiście Pracownicze Plany Kapitałowe nie wyręczają nikogo, żeby myśleć świadomie i odpowiedzialnie o własnej przyszłości - deklaruje prezes Paweł Surówka.

Richard Quest, korespondent CNN i prowadzący program "Quest Means Business", pisze dlaczego tegoroczne Davos jest lepsze od poprzednich
Cyrk nie dojechał, Davos może wreszcie zająć się meritum. Richard Quest w money.pl

- Mamy ambitne plany, żeby być największym graczem w tym sektorze. Jesteśmy już gotowi, by ze startem Pracowniczych Planów Kapitałowych oferować odpowiednie usługi - deklaruje w rozmowie z money.pl. Z prezesem PZU mieliśmy okazję rozmawiać podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. PZU wraz z Pekao w Davos organizują Polski Dom, czyli przestrzeń do promocji polskiej gospodarki.

Tagi: davos2019, davos, Davos 2019, gospodarka, gospodarka polska, ppk, pracownicze plany kapitałowe
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2019

Naiwna YolaALE TO JUŻ BYŁO: 1.ZUS - piramida finansowa, 2.Książęczki mieszkaniowe - stracone pieniądze, 3. Polisy posagowe - stracone pieniądze, 4. … Czytaj całość

25-01-2019

RobaczekMamy wpłacać własne-prywatne pieniądze państwowemu molochowi a w zamian on OBIECA, że będziemy mieli emeryturę pod palmami??? Który to już raz by … Czytaj całość

26-01-2019

BarbaraJa na to się nie piszę raz już mnie fundusze wykiwaly drugi raz się nie dam nabrać . Chodzi o to żeby mieć z czego emeryturki płacić mamuśkom które … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (89)