Notowania

telekomunikacja
10.06.2019 09:08

Rachunki za komórkę w górę. Operatorzy podnoszą ceny

O średnio 5 złotych abonamenty komórkowe podnoszą najwięksi gracze na rynku usług telekomunikacyjnych. Eksperci jednak twierdzą, że to na tyle niewielka podwyżka, że klienci nie powinni jej znacząco odczuć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Korzystanie z telefonu komórkowego może być droższe

Jak pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna", na podwyżki w nowych planach taryfowych zdecydowały się Orange i Play.

W obu przypadkach jest to 5 złotych więcej za abonament, który obejmuje bezpłatne połączenia, SMS-y i MMS-y bez limitu. Do tego pakiet internetu.

Orange podkreśla jednak, że wraz z podwyżką idzie wzrost pakietu danych. Wcześniej było to 5 gigabajtów, a po podwyżkach - już 7. Do tego jeszcze dołożył usługę Music Pass, która umożliwia słuchanie muzyki bez korzystania z pakietu internetowego. Cena? 45 zamiast 39,99 zł.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Mowa oczywiście o nowych umowach. Ci, którzy mają ważne kontrakty nie zapłacą więcej.

W podobny sposób działa Play. Tu oprócz podwojenia 10 gigabajtów transferu danych operator dokłada półroczną subskrypcję serwisu Tidal. Za taki abonament trzeba zapłacić już nie 50, a 55 zł.

Pozostali dwaj gracze - T-Mobile i Plus na razie nie zdradzają, czy też zamierzają podnieść ceny swoich usług.

T-Mobile Polska bardzo blisko uruchomienia oferty konwergentnej

Wiadomo natomiast, że telekomy nie chcą już walczyć ceną. Rynek się ustabilizował i osiagnięcie przewagi konkurencyjnej nie jest już mozliwe. Raczej będzie to więc walka na jakość usług oraz marketing.

Eksperci jednak podkreślają, że podwyżki nie będą za bardzo odczuwalne. Ich zdaniem Polacy przyzwyczaili się do usług mobilnych i takie wzrosty cen ich do tego nie zniechęcą. Tym bardziej, że wszystkie sieci mają podobne ceny, więc nie ma gdzie odejść.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: telekomunikacja, polskie telekomy, orange, play
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

zamknacKWtu 5 zł, tam 10 zł, tu 15 zł i tak %!# - 50 zł na podwyżkach miesięcznie. A pensja stoi w miejscu. Efekt 500 plus.

10-06-2019

Go BoyCzy to znaczy, że mogę rozwiązać umowę przed terminem ?

10-06-2019

takOrange wytransferował wszystkie zyski za granice i jak nie zarabia wymyślił podwyżki dla swoich klientów , PLAY mega zadłużóny też myśli że ogoli … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (90)