Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
A.Z.
|

Rada Mediów Narodowych wraca do sprawy wyboru prezesa TVP

121
Podziel się:

W tym tygodniu Rada Mediów Narodowych ponownie zajmie się sprawą wyboru prezesa TVP. Przed poprzednim posiedzeniem Rady poważne zamieszanie wprowadził komunikat Telewizji Polskiej o przekazaniu obowiązków p.o. prezesa Jackowi Kurskiemu.

TVP wydała wprowadzający w błąd komunikat ws. powierzenia obowiązków prezesa spółki Jackowi Kurskiemu.
TVP wydała wprowadzający w błąd komunikat ws. powierzenia obowiązków prezesa spółki Jackowi Kurskiemu. (East News)
bECGbOlh

Fragment wprowadzającego w błąd komunikatu TVP brzmiał: "W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa zarządu TVP pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków prezesa zarządu TVP zostało powierzone panu Jackowi Kurskiemu".

TVP wydała ten komunikat 24 lipca. Tego samego dnia po południu miało się odbyć posiedzenie Rady Mediów Narodowych w sprawie wyboru prezesa Telewizji Polskiej. - Kompletnie nie rozumiem, co znaczy "zostało powierzone"? Jeśli zarząd jest wieloosobowy, to obowiązki przebywającego na urlopie pełni inny członek zarządu. Co to za tryb "zostało powierzone"? – dziwił się były prezes TVP i członek Rady Juliusz Braun.

Korespondencję w sprawie sytuacji personalnej z TVP wymieniał także szef RMN Krzysztof Czabański. Portal wirtualnemedia.pl podał, że Czabański wyjaśniał w niej, iż Jacek Kurski nie jest pełniącym obowiązki prezesa Telewizji Polskiej, lecz - zgodnie z Kodeksem spółek handlowych - pełnomocnikiem zastępującym Macieja Łapińskiego w czasie jego nieobecności.

bECGbOlj

Zobacz: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Z kolei w rozmowie z Interią Czabański komentował, że jego uwagi dotyczyły "nieprecyzyjności" komunikatu prasowego, bo - jak ocenił - procedury zostały dochowane, a interesy spółki zabezpieczone.

- Dla mnie istotne jest to, że postanowienie wewnętrzne spółki było w pełni uzasadnione, zgodne z prawem i Kodeksem spółek handlowych. Zabezpieczało też interes spółki, kiedy Maciej Łopiński udał się na urlop. Procedury były w porządku, zwróciłem uwagę na nieprecyzyjny komunikat prasowy - przekazał Interii Czabański.

bECGbOlp

Braun z kolei komentował bez ogródek. - Widać, że do ostatniej chwili były tam jakieś wojny, które skończyły się jakąś dziwaczną formułą. Żeby nie powołać na prezesa, ale żeby jednak Kurski tym prezesem był – mówił w rozmowie z money.pl.

Rada Mediów Narodowych zbierze się w piątek 7 sierpnia. - Jest wakat w radzie nadzorczej PAP, który trzeba obsadzić. Pozostaje także sprawa prezesury zarządu Telewizji Polskiej SA - tak o porządku obrad powiedział Interii Czabański.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECGbOlK
KOMENTARZE
(121)
Lamina
rok temu
Ja to się tak szczerze zastanawiam. Czy już nie byłoby dosyć roztrząsania tego czy Kurski będzie prezesem czy nie. Bo za chwile tylko o tym będziemy czytać ,jakby innych ludzi nie było?
AndyS.
rok temu
Kaczyński ani nie jest prezydentem, ani premierem, a i tak on rządzi i pociąga za wszystkie sznurki. Do rządzenia nie jest potrzebne stanowisko, tylko wazeliniarstwo podwładnych.
Pytanie
rok temu
Czy doprowadzający do bankructwa członek zarządu spółki handlowej, nie powinien otrzymać zarzutów prokuratorskich?
bECGbOlL
babcia julita
rok temu
Nie ma ludzi nie zastąpionych. Może będzie większa oglądalność. Jak odszedł to niech idzie.
gość
rok temu
Twarz Jacka po nocy poślubnej(bezcenne)
...
Następna strona