Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
04.08.2020 17:23

Rada Mediów Narodowych wraca do sprawy wyboru prezesa TVP

W tym tygodniu Rada Mediów Narodowych ponownie zajmie się sprawą wyboru prezesa TVP. Przed poprzednim posiedzeniem Rady poważne zamieszanie wprowadził komunikat Telewizji Polskiej o przekazaniu obowiązków p.o. prezesa Jackowi Kurskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
TVP wydała wprowadzający w błąd komunikat ws. powierzenia obowiązków prezesa spółki Jackowi Kurskiemu.

Fragment wprowadzającego w błąd komunikatu TVP brzmiał: "W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa zarządu TVP pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków prezesa zarządu TVP zostało powierzone panu Jackowi Kurskiemu".

TVP wydała ten komunikat 24 lipca. Tego samego dnia po południu miało się odbyć posiedzenie Rady Mediów Narodowych w sprawie wyboru prezesa Telewizji Polskiej. - Kompletnie nie rozumiem, co znaczy "zostało powierzone"? Jeśli zarząd jest wieloosobowy, to obowiązki przebywającego na urlopie pełni inny członek zarządu. Co to za tryb "zostało powierzone"? – dziwił się były prezes TVP i członek Rady Juliusz Braun.

Korespondencję w sprawie sytuacji personalnej z TVP wymieniał także szef RMN Krzysztof Czabański. Portal wirtualnemedia.pl podał, że Czabański wyjaśniał w niej, iż Jacek Kurski nie jest pełniącym obowiązki prezesa Telewizji Polskiej, lecz - zgodnie z Kodeksem spółek handlowych - pełnomocnikiem zastępującym Macieja Łapińskiego w czasie jego nieobecności.

Zobacz: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Z kolei w rozmowie z Interią Czabański komentował, że jego uwagi dotyczyły "nieprecyzyjności" komunikatu prasowego, bo - jak ocenił - procedury zostały dochowane, a interesy spółki zabezpieczone.

- Dla mnie istotne jest to, że postanowienie wewnętrzne spółki było w pełni uzasadnione, zgodne z prawem i Kodeksem spółek handlowych. Zabezpieczało też interes spółki, kiedy Maciej Łopiński udał się na urlop. Procedury były w porządku, zwróciłem uwagę na nieprecyzyjny komunikat prasowy - przekazał Interii Czabański.

Braun z kolei komentował bez ogródek. - Widać, że do ostatniej chwili były tam jakieś wojny, które skończyły się jakąś dziwaczną formułą. Żeby nie powołać na prezesa, ale żeby jednak Kurski tym prezesem był – mówił w rozmowie z money.pl.

Rada Mediów Narodowych zbierze się w piątek 7 sierpnia. - Jest wakat w radzie nadzorczej PAP, który trzeba obsadzić. Pozostaje także sprawa prezesury zarządu Telewizji Polskiej SA - tak o porządku obrad powiedział Interii Czabański.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

PISowiecWybierając Kurskiego na prezesa TVP Telewizja skazuje się na oglądalność tylko zwolenników PIS a to nie rokuje sprzedaży reklamy w TVP bo to grupa … Czytaj całość

04-08-2020

czy tenczłowiek odpowie kiedyś za to co zrobił?

04-08-2020

kamilpatusLudzie !!! Nie podniecajcie się tymi bzdurami. Za kilka lat większość z nas będzie szukać żarcia po śmietnikach, to jest prawdziwy problem...

Rozwiń komentarze (121)