Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rada Ministrów. Anna Gembicka wiceministrem rolnictwa

Poseł PiS Anna Gembicka od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa. Wcześniej była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju – czytamy w biogramie na stronie ministerstwa.

Gembicka pełniła także funkcję pełnomocnika wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Kół Gospodyń Wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

O swojej nominacji Anna Gembicka poinformowała na Twitterze.
Anna Gembicka wiceministrem. Będzie odpowiadać za lokalne inicjatywy społeczne

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

Od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 20 października 2020 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Protest rolników. Kosiniak-Kamysz: liczy się tylko zatrzymanie głupoty

Obecnie w resorcie rolnictwa jest jeszcze dwóch wiceministrów: Szymon Giżyński i Ryszard Kamiński. Natomiast wiceminister Jan Białkowski kilka dni temu zrezygnował z funkcji.

To nie jedyna osoba, która powołana została na ważne stanowisko w obszarze rolnictwa. Halina Szymańska, która do tej pory była szefową Kancelarii Prezydenta, została powołana na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

RomanW PiS panuje zasada czym głupszy tym wyższe stanowiska. Liczy się lojalność i oddanie Kaczyńskiemu A nie umiejętności. I mamy taki rząd pisowskich … Czytaj całość

20-10-2020

zenekNo... to w Ministerstwie Rolnictwa sami "fachowcy" od rolnictwa. Praktyka rolnicza w doniczce czy na ogródku?

20-10-2020

durnotagoraPandemia biegnie do przodu a rzadzacy stolki zamieniaja i sobie nie pracy a pieniedzy dokladaja

Rozwiń komentarze (11)