Trwa ładowanie...
bDHScQCt

Notowania

Ministerstwo Rolnictwa – Wszystkie wiadomości

146
21.02.2021 11:38

ZUS
 / 
Zmiany w KRUS. Były minister uderza w rząd: "złamanie ustaleń"

Były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wbija rządowi szpilę. Chodzi o planowane zmiany w KRUS, a konkretnie obarczenie rolników opłatami na ZUS. We wtorek posiedzenie rady prezydenckiej, Ardanowski oczekuje konkretnej reakcji resortu rolnictwa.

1
15.02.2021 13:26

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Unia walczy z nadużyciami. Wcześniej za podobne praktyki zapłaciła Biedronka

Do konsultacji publicznych trafił właśnie projekt nowelizacji ustawy o tzw. przewadze kontraktowej. Proponowane przez ograny europejskie przepisy mają zapobiegać wykorzystywaniu mniejszych podmiotów, m.in. w przypadku nieterminowych płatności na rzecz dostawców. Za podobne praktyki karane były już sieć handlowa Biedronka.

111
19.01.2021 10:05

PROTEST
 / 
Rolnicy znowu wyszli na ulice. Blokada ronda w Strykowie

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii zablokowali rondo w Strykowie. Sprzeciwiają się polityce cenowej skupu warzyw i trzody chlewnej. Domagają się reakcji premiera Mateusz Morawieckiego. "Mamy dość" - mówi prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak.

129
26.11.2020 17:12

KONFLIKT
 / 
"Las nie jest tylko plantacją" - grzmi doradca prezydenta. Sprzeciwia się planom rządu

Lasy Państwowe zostaną przesunięte pod zwierzchnictwo resortu rolnictwa? Z tym pomysłem nie zgadza się prezydent i jego środowisko. - Las nie jest tylko plantacją, a tak może być traktowany w ministerstwie rolnictwa - mówi w czwartkowym wydaniu "Naszego Dziennika" doradca Andrzeja Dudy Paweł Sałek.

11
20.10.2020 18:32

ANNA GEMBICKA
 / 
Rada Ministrów. Anna Gembicka wiceministrem rolnictwa

Poseł PiS Anna Gembicka od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa. Wcześniej była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

bDHScQCv
178
30.09.2020 16:48

MAJĄTEK
 / 
Grzegorz Puda nowym ministrem rolnictwa. Sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe

Prześwietliliśmy majątek nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Polityk w majowym oświadczeniu zadeklarował, że jest współwłaścicielem domu. Posiada również dwa samochody i jacht.

91
30.09.2020 7:57

ROLNICTWO
 / 
Grzegorz Puda. Kim jest nowy minister rolnictwa

Grzegorz Puda, poseł z Bielska-Białej i dotychczasowy wiceminister funduszy i polityki regionalnej, zostanie najprawdopodobniej ministrem rolnictwa. Na tym stanowisku zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Środowiska rolnicze niekoniecznie przyjmują tę nominację z zadowoleniem.

136
24.09.2020 21:28

ROLNICY
 / 
Koronawirus w Polsce. Rolnicy ruszyli po pomoc covidową

Ponad 140 tys. wniosków o wsparcie złożyli już rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - podało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu, zapowiedział, że do polskich rolników trafią wszystkie europejskie środki.

4
09.09.2020 15:16

REKONSTRUKCJA RZĄDU
 / 
Ministerstwa rolnictwa, środowiska i klimatu połączone? Tego chcą rolniczy związkowcy

Rekonstrukcja rządu coraz bliżej. Swoje propozycje przedstawiło rolnicze OPZZ, które chce powołania Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Związkowcy zwracają się z tym pomysłem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

bDHScQCB
131
30.06.2020 20:06

PRACA
 / 
O pracownikach sezonowych i inwestycjach. Minister rolnictwa rozmawiał z ambasadorem Ukrainy

Sytuacja ukraińskich pracowników w Polsce i szansa na polskie inwestycje u naszych wschodnich sąsiadów – to główne tematy rozmowy polskiego ministra rolnictwa z ambasadorem Ukrainy.

49
26.06.2020 9:07

JAN KRZYSZTOF ARDANOWSKI
 / 
Minister rolnictwa powoła pełnomocnika ds. zwierząt. Chce zmienić przepisy

Jednym z pierwszych zadań pełnomocnika ds. zwierząt ma być przygotowanie przepisów, które utrudnią odbieranie zwierząt w sytuacji, gdy organizacje broniące ich praw uznają, że zwierzęta trzymane są w nieodpowiednich warunkach. Obecne przepisy są dla szefa resortu rolnictwa nie do przyjęcia.

344
12.05.2020 10:04

KONIE ARABSKIE
 / 
Janów Podlaski. Stadnina chyli się ku upadkowi

Z cenionej na świecie stadniny przynoszącej zyski, Janów Podlaski zamienił się szorujący po dnie, źle zarządzany ośrodek. Tymczasem prokuratura od lat przeciąga śledztwo w sprawie rzekomych nieprawidłowości za czasów prezesury człowieka, dzięki któremu stadnina święciła triumfy.

417
24.04.2020 10:53

MLEKO
 / 
Drogi drób, wołowina i mleko. Rząd reaguje. "Będą kontrole w sklepach"

- Są informacje, że niektóre grupy produktów drożeją w sposób niezrozumiały. Skupujący surowce od rolników obniżają cenę płaconą za drób, wołowinę, mleko, a jednocześnie ci sami utrzymują wysokie ceny w sklepach, a nawet próbują je podnosić. Kontrola jest wskazana - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Od 1 czerwca zacznie działać połączona Inspekcja Handlowa i Inspekcja Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych, aby ten system wzmocnić. Nikt nie jest w stanie ustawić w sklepie policjanta, aby kontrolował sklepy - dodał.

bDHScQCC
1.1K
18.03.2020 8:55

ŻYWNOŚĆ
 / 
Podwyżki cen żywności. Minister rolnictwa ostrzega nieuczciwych handlowców

Podwyżki cen jedzenia, jakie mają miejsce w ostatnich dniach, wywołały reakcję resortu rolnictwa. - Nie ma zgody na niczym nieuzasadnione podwyżki cen żywności - powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski.

19
13.02.2020 9:06

NIK
 / 
Nieprawidłowości przy interwencyjnym skupie jabłek. Posłowie chcą kontroli NIK

Posłowie PO domagają się pilnej kontroli NIK w sprawie interwencyjnego skupu jabłek. Wniosek w tej sprawie jest już gotowy.

290
28.01.2020 9:27

RZĄD
 / 
Kłopoty stadniny w Janowie. Rząd chciał wyłożyć 5 mln zł

Rząd miał zakusy, by z budżetu państwa dosypać kasy do stadniny w Janowie Podlaskim. Chodzi o 5 mln zł dofinansowania, o co wnioskował wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

351
22.11.2019 6:57

ROLNICTWO
 / 
"Krowa Plus", czyli ministerstwo chce nagradzać za dobre warunki życia zwierząt

Program wsparcia dla hodowców trzody chlewnej został zapowiedziany kilka miesięcy temu, ale mówiąc najprościej, nie trafił do elektoratu. Szybko został wyśmiany, ochrzczono go roboczą nazwą "Świnia Plus" tudzież "Krowa Plus" i gdzieś zniknął. Okazuje się, że dopłaty na zapewnienie lepszego życia zwierzętom jednak będą.

2
19.11.2019 14:54

MINISTERSTWO ROLNICTWA
 / 
ASF. Przerażeni rolnicy z Wielkopolski proszą o "maksymalny" odstrzał dzików

W Lubuskiem potwierdzono występowanie wirusa ASF u dwóch martwych dzików. Przerażeni wielkopolscy rolnicy apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję. Chodzi o "maksymalny" ostrzał dzików w promieniu 50 km.