Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Rafał Trzaskowski kandyduje w wyborach. Sprawdzamy, jaki ma majątek

372
Podziel się:

Rafał Trzaskowski oficjalnie został kandydatem na prezydenta w nadchodzących wyborach. Sprawdzamy, jaki majątek ma obecny prezydent Warszawy i pretendent do roli głowy państwa.

Wybory 2020. Prześwietlamy majątek Rafała Trzaskowskiego.
Wybory 2020. Prześwietlamy majątek Rafała Trzaskowskiego. (Getty Images)

Ostatnie oświadczenie majątkowe Rafał Trzaskowski składał w kwietniu 2019 roku, jako prezydent Warszawy.

Wcześniej Trzaskowski był eurodeputowanym przez jedną kadencję. I tam mógł liczyć na niezłą pensję. Później trafił do Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, a następnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, już w charakterze wiceministra.

Według ostatniego oświadczenia majątkowego, Trzaskowski zgromadził 187 tys. zł oszczędności w gotówce i na kontach.

Zobacz także: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Prezydent stolicy zgromadził na kontach jeszcze 10,5 tys. euro. Na tym oszczędności Trzaskowskiego się kończą. Poza tym może się pochwalić mieszkaniem o powierzchni 79 metrów kwadratowych. W oświadczeniu majątkowym zaznaczył, że mieszkanie warte jest około 1 mln zł. Do tego Trzaskowski ma również drugie – większe lokum. 103 metry kwadratowe wycenia na 930 tys. zł.

W jego garażu z stoi Volvo XC70 z 2011 roku. To auto warte obecnie 50-60 tys. zł w zależności od stanu i wyposażenia.

Trzaskowski w oświadczeniu majątkowym wskazał, że ma również 25 proc. udziałów w spadku - to głównie ruchomości o wartości powyżej 10 tys. zł. A takie powinno się wpisywać do poselskiego oświadczenia. Trzaskowski wskazuje, że to lustro weneckie i na przykład meble.

Rafał Trzaskowski ma też kredyt. W 2010 roku wziął 213 tys. euro na zakup mieszkania. To równowartości 987 tys. złotych. Do spłaty zostało już niecałe 44 tys. euro (równowartość 193 tys. zł). Kredyt Trzaskowski ma spłacać do 2039 roku, ale po pozostałym do spłaty kapitale widać, że nadpłaca raty.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(372)
polka
3 lata temu
Warte przypomnienia, tu jest wymienione kilka grzechów PO i PSL za ich rządów: Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit. Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan Afera reprywatyzacyjna Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa Próba doprowadzenia LOT do upadłości Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości Afera stadionowa Afera wyciągowa Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł) Afera z KGHM Afera z Elewarrem Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy! Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc. Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców Podniesienie akcyzy na paliwo Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO Masowa inwigilacja obywateli Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci
Rychu
3 lata temu
Niezle sobie natrzaskal. Teraz podawac majatek po ukonczeniu kadencji
arek
3 lata temu
Przecież homoseksualiści już mają kandydata w tych wyborach. po co im drugi?
Emeryt
3 lata temu
Oni wszyscy biedni A potrzebują jeszcze więcej wiec muszą żyć kosztem narodu Wykształcili się kosztem narodu i źyją kosztem narodu. A co dali narodowi ???? Ubustwo i ciężkie warunki kiżycia. Ludzie opamiętajcie Się
amerol
3 lata temu
Rafał Trzaskowski, jaki ma majątek ? Teczowa ławeczka z POprzednich wyborow !!!!
...
Następna strona