Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont firmowych - czerwiec 2020

10
Podziel się:

Prowadzenie firmy stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań, szczególnie w czasie pandemii. Dlatego powinni oni szukać rozwiązań, które ułatwią im to zadanie. Jednym z nich jest dobre konto firmowe. Warto wybrać takie, które nie tylko będzie darmowe, ale przede wszystkim pozwoli zarobić. Aktualne oferty porównaliśmy w najnowszym rankingu kont dla firm.

Ranking kont firmowych - czerwiec 2020
(Fotolia.com)

Partnerem publikacji jest Bank Pekao SA.

Czerwcowe zestawienie kont firmowych przygotowaliśmy dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Wielu z nich w związku z koronawirusem musiało na kilka tygodni zawiesić prowadzenie swojego biznesu. Oprócz skorzystania z rozwiązań, które zaproponował rząd w ramach Tarczy Antykryzysowej, powinni oni rozważyć np. zmianę dotychczasowego konta firmowego. Dlaczego? W ten sposób mogą poszukać oszczędności, ale także zyskać premię gotówkową oraz usługi, które ułatwią zarządzanie firmą. W celu założenia nowego konta lub przeniesienia obecnego nie trzeba odwiedzać placówki wybranego banku, bo coraz więcej instytucji umożliwia założenie rachunku online również przedsiębiorcom.

Prezentowane przez nas rachunki firmowe sprawdzą się również w przypadku osób, które dopiero założyły swoją działalność lub prowadzą firmę w ramach innej formy prawnej.

Porównując oferty, szczególną uwagę zwróciliśmy na opłaty za podstawowe operacje bankowe, funkcjonalność konta firmowego i dodatkowe korzyści dla klienta. Na podium rankingu znalazły się konta firmowe takich banków jak Bank Pekao SA, Idea Bank oraz Nest Bank.

I miejsce – Konto Przekorzystne Biznes (Bank Pekao SA)

Zwycięzcą rankingu kont dla firm zostało Konto Przekorzystne Biznes, które można założyć w Banku Pekao SA. To rachunek, który polecamy z co najmniej kilku powodów. Wśród najważniejszych są przejrzyste warunki prowadzenia, atrakcyjna premia nawet do 1000 zł oraz możliwość założenia rachunku bez konieczności wychodzenia z domu. Co w obecnej sytuacji jest niezwykle ważne w kwestii zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa.

Konto Przekorzystne Biznes jest kontem praktycznie bez opłat. Wystarczy, że w każdym miesiącu na konto firmowe wpłynie min. 2 000 zł lub zostanie wykonany przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego, a bank nie pobierze opłaty za prowadzenie konta (9 zł). Wystarczy też w danym miesiącu rozliczyć min. 1 transakcję za pomocą terminala wydanego przez bank albo minimum raz skorzystać z wymiany walut. Możliwości uniknięcia prowizji za konto jest wiele, więc na pewno przedsiębiorca nie będzie miał z nimi problemu i Konto Przekorzystne Biznes będzie dla niego darmowe.

Dodatkowo, Bank nie nalicza opłaty za prowadzenie rachunku nowo założonym firmom (do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia działalności) przez pierwszych 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Natomiast karta do konta będzie bezpłatna, jeśli klient wykona nią transakcje o łącznej wartości min. 300 zł miesięcznie. W przeciwnym razie zostanie naliczona prowizji w wysokości 7 zł.

Bank gwarantuje darmowe przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, nielimitowane przelewy mobilne, a także 15 darmowych przelewów do innych banków w Polsce miesięcznie. W przypadku korzystania z bankomatów można za 0 zł wypłacać gotówkę z bankomatów własnych banku oraz dwa razy w miesiącu z urządzeń innych banków. Za każdą kolejną wypłatę zostanie pobrana opłata w wysokości 2% min. 5 zł.

Jak otworzyć konto firmowe w Banku Pekao SA? Oczywiście zdalnie. Bank wdrożył możliwość założenia konta na „selfie” także przez przedsiębiorców. Wystarczy wypełnić formularz online. Cały proces nie zajmie więcej niż 10 minut. Wcześniej warto przygotować dowód osobisty i podstawowe dane firmy. Należy podkreślić, że większość informacji w procesie zakładania Konta Przekorzystnego Biznes zaciąga się automatycznie na podstawie NIP z CEIDG. Co ułatwia i przyspiesza proces otwierania rachunku.

Natomiast klienci, którzy chcą założyć konto firmowe w Banku Pekao SA, a mają w nim już konto osobiste, mogą to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay lub w bankowości elektronicznej Pekao24.

Nie można zapomnieć o bonusie, jaki Bank Pekao SA przygotował dla swoich nowych klientów. Za otwarcie rachunku online i aktywnie z niego korzystanie można zyskać nawet 1 000 zł. A za samo zdalne założenie konta bank nagradza premią w wysokości 300 zł. Promocja trwa do końca czerwca, dlatego warto się pospieszyć.

II miejsce – Konto FIRMA+ (Idea Bank)

Drugie miejsce zajęło Konto Firma+ dostępne w ofercie Idea Banku. Prowadzenie rachunku i karta będą darmowe przez 2 lata od momentu jego otwarcia. Po tym okresie opłaty za konto w wysokości 10 zł można uniknąć pod warunkiem wykonania przelewu do ZUS w danym miesiącu. Natomiast karta będzie darmowa, gdy przy jej użyciu zostanie rozliczona wpłata we wpłatomacie w kwocie min. 1000 zł lub zostaną rozliczone transakcje o wartości min. 400 zł. W przeciwnym razie miesięczna prowizja za kartę wyniesie 8 zł.

Idea Bank klientom firmowym oferuje bezpłatne przelewy internetowe oraz 5 pierwszych wypłat gotówki w miesiącu z dowolnych bankomatów w kraju. Każda następna będzie kosztowała 2% wypłacanej kwoty.

Z Kontem Firma+ przedsiębiorca zyskuje także Kasoterminal, który przyda się do przyjmowania płatności kartą. Dodatkowo urządzenie może służyć jako kasa fiskalna online. Niestety aktualnie Idea Bank nie proponuje nowym klientom żadnej atrakcyjnej premii.

III miejsce – BIZnest Konto (Nest Bank)

Na trzecim miejscu znalazło się BIZnest Konto od Nest Banku. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Podobnie jak wydanie i użytkowanie karty wydanej do tego rachunku. Bez opłat można też wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

W Nest Banku można skorzystać z promocji „400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy”. Kwota nagrody uzależniona jest od okresu trwania umowy, np. 100 zł zyskujesz za rok korzystania z terminala, 200 zł za 2 lata, 300 zł za 3 lata i 400 zł za 4 lata.

Najlepsze konto firmowe – czerwiec 2020

Wybór właściwego konta firmowego pozwoli zaoszczędzić na prowizjach bankowych oraz lepiej zarządzać pieniędzmi w firmie. Poznaj aktualnie najlepsze oferty kont firmowych na rynku.

Miejsce Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę
1. (24 pkt) Bank Pekao SA Konto Przekorzystne Biznes 0 zł (1) 0 zł (2) Sprawdź
2. (20 pkt) Idea Bank Konto FIRMA+ 0 zł (3) 0 zł (4) Sprawdź
3. (19 pkt) Nest Bank BIZnest Konto 0 zł 0 zł Sprawdź
4. (18,40 pkt) Santander Bank Polska Konto Firmowe Godne Polecenia 0 zł (5) 0 zł (6) Sprawdź
5. (18,30 pkt) Bank Millennium Konto Mój Biznes 0 zł (7) 0 zł (8) Sprawdź
6. (18 pkt) ING Bank Śląski Konto Direct dla Firmy 0 zł (9) 0 zł (10) Sprawdź
7. (17 pkt) mBank mBiznes konto Standard 0 zł (11) 0 zł (12) Sprawdź
7. (17 pkt) BNP Paribas Konto Firmowe Otwarte na Biznes 0 zł (13) 0 zł (14) Sprawdź
8. (16 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto Firmowe 0 zł (15) 0 zł (16) Sprawdź
9. (15,3 pkt) Alior Bank iKonto Biznes 0 zł 0 zł (17) Sprawdź

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 5.06.2020 r.

1) Pod warunkiem wpływu min. 2000 zł lub wykonania przelewu do ZUS/US lub min. 1 transakcja rozliczona terminalem wydanym przez bank lub min. 1 transakcja wymiany walut lub zapłata raty w Pekao Leasing, w pozostałych przypadkach opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
2) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
3) Konto darmowe przez pierwsze 24 miesiące. Później aby uniknąć opłaty wystarczy wykonać min. 1 przelew do ZUS, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
4) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 400 zł lub wpłaty we wpłatomacie min. 1000 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 8 zł.
5) Pod warunkiem wykonania przelewu do ZUS w kwocie min. 200 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 25 zł.
6) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 400 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1000 zł lub wykonania min. 1 przelewu do ZUS/US, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 15 zł.
8) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 2 000 zł lub wykonania min. 1 przelewu do ZUS/US, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
10) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
11) Konto darmowe przez pierwsze 24 miesiące. Po tym okresie prowadzenie darmowe przy wykonaniu min. 1 przelewu do ZUS, inaczej opłata wyniesie 9 zł.
12) Konto darmowe przez pierwsze 24 miesiące. Po tym okresie opłata stała za kartę 5 zł.
13) Pod warunkiem średniego salda 3 000 zł w miesiącu lub przy wpływach min. 20 000 zł, inaczej opłata wynosi 9 zł.
14) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 700 zł, inaczej opłata uzależniona od wysokości wpływów i może wynieść 0 zł, 3,50 zł lub 7 zł.
15) Pod warunkiem wykonania min. 1 przelewu do ZUS oraz transakcji o wartości min. 500 zł, inaczej opłata wynosi 25 zł.
16) Karta darmowa przez pierwsze 12 miesięcy, później 30 zł rocznie.
17) Pod warunkiem wykonania min. 4 dowolnych transakcji w miesiącu, inaczej opłata za kartę wynosi 8 zł.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy tak, aby znaleźć konto firmowe, które kosztuje jak najmniej, jest nowoczesne i daje przedsiębiorcy wiele dodatkowych korzyści m.in. premię gotówkową na start, możliwość otrzymania terminala czy łatwe założenie konta bez wychodzenia z domu. Założyliśmy, że klientem jest przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i utrzymuje średniomiesięczne saldo w kwocie min. 7 000 zł oraz wykonuje w miesiącu transakcje na kwotę min. 1 000 zł. Klient dwa razy w miesiącu wypłaca gotówkę z bankomatów. Raz w miesiącu natomiast wpłaca środki na swój rachunek firmowy we wpłatomacie. Przedsiębiorca wykonuje przelewy do ZUS i US oraz 10 przelewów krajowych. Klient korzysta z bankowości internetowej i mobilnej. Takie założenia pozwoliły nam rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat. Z każdego banku wybraliśmy flagowy rachunek firmowy, który mógł zdobyć max. 25 punktów.
Przyznawaliśmy je następująco:
• max. 5 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• max. 5 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• max. 1 pkt za darmowe przelewy do ZUS/US,
• max. 1 pkt za darmowe internetowe przelewy krajowe,
• max. 1 pkt za darmowe przelewy natychmiastowe lub proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty,
• max. 1 pkt za darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub proporcjonalnie mniej za wybrane
• max. 1 pkt za darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach,
• max. 1 pkt za wygodną aplikację mobilną,
• max. 2 pkt za możliwość założenia konta firmowego bez wychodzenia z domu,
• max. 2 pkt za możliwość otrzymania terminala przy zakładaniu konta,
• max. 5 pkt za premię gotówkową na start.

Partnerem publikacji jest Bank Pekao SA.

ranking money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
gość
2 lata temu
W artykule - Promocja trwa do końca czerwca, dlatego warto się pospieszyć. Żałosne. Dzisiaj .07
PRAWDA
2 lata temu
PKO BP popsuł się najbardziej. Ma zerowe oprocentowanie. Jaki polecacie bank, bo chyba wypłacę pieniądze. Jedną ręką dają, drugą zabierają. Tak się dzieje jak nastał PIS
ja
2 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbnaJest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
Mac
2 lata temu
Nie rozumiem zasad tego o rankingu. W PeKaO SA " darmowe, ale pod warunkiem" , a Nest Banku bezwarunkowo darmowe i jest dopiero trzeci. Dodam, że mam konto firmowe w Nest od 3 lat i jestem bardzo zadowolony - za nic nie płacę - czego chcieć więcej?
zero
2 lata temu
mam konto formowe w NEST Banku od 3 lat. Jest bez opłat, bez limitów przelewów, bez opłat za przelewy walutowe w systemie SEPA - POLECAM