Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|

Ranking kredytów gotówkowych dla pracujących na umowę zlecenie

0
Podziel się:

Umowa zlecenie to zdecydowanie mniej pewna niż umowa o pracę forma zatrudnienia w oczach banków. Czy w aktualnej sytuacji będą skłonne udzielić kredytu gotówkowego osobom pracującym na zleceniu? Siedem banków przysłało ofertę dla tej grupy klientów, a dwa odmówiły. Sprawdźmy więc, gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie.

Ranking kredytów gotówkowych dla pracujących na umowę zlecenie
(Adobe Stock)

Zapytałam w czternastu polskich bankach, czy w aktualnej sytuacji klient zatrudniony na umowę zlecenie może liczyć na decyzję pozytywną, wnioskując o kredyt gotówkowy. Poprosiłam o przygotowanie oferty kredytu w kwocie 20 tys. zł na 4 lata dla osoby, która zarabia 3 000 zł na umowę zlecenie. Jest to druga umowa u tego samego pracodawcy, a aktualna kończy się w grudniu tego roku.

Co przygotowały banki?

Kredyt gotówkowy a umowa zlecenie – czy banki go udzielą?

Siedem banków przygotowało ofertę kredytu gotówkowego przy umowie zlecenie. Są to: Bank Millennium, BOŚ Bank, BNP Paribas, Citi Handlowy, Getin Bank, PKO Bank Polski i Santander Consumer Bank.

Te banki (z jednym wyjątkiem) nie wskazały szczególnych wymagań, co do posiadanej umowy. Jednak ogólna zasada jest taka, że aby starać się o kredyt gotówkowy, pracując w tej formie zatrudnienia, trzeba mieć staż w obecnej firmie min. pół roku.

Getin Bank wymaga dodatkowo, aby czas do wygaśnięcia umowy nie był krótszy niż 6 miesięcy, licząc od złożenia wniosku o kredyt.

ING Bank Śląski aktualnie w ogóle nie udziela kredytów na umowę zlecenie, natomiast Credit Agricole zrobi to tylko wtedy, jeśli okres kredytowania będzie krótszy niż czas do rozwiązania umowy zlecenie.

Od pozostałych banków nie otrzymałam informacji.

Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy – ranking

Który bank oferuje najtańszy kredyt gotówkowy dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie? Sprawdźmy! Porównałam oferty kredytu na 20 tys. zł na 4 lata. Jakie warunki zaproponowały banki? O miejscu w rankingu decydował łączny koszt kredytu.

I miejsce – BOŚ Bank

Zwycięzcą rankingu jest BOŚ Bank, gdzie pożyczając 20 tys. zł, trzeba oddać tylko o 2 831 zł więcej. Miesięczna rata wynosi 475,65 zł. Oferta jest skierowana do osób, które aktualnie nie mają kredytu w tym banku. Aby uzyskać powyższe warunki trzeba założyć konto osobiste, zapewnić na nim regularne wpływy i wyrazić zgody marketingowe.

Parametry kredytu:
• 6,39% - oprocentowanie,
• 0,50% - prowizja,
• 6,85% - RRSO.

II miejsce – Getin Bank

Na drugim miejscu z kosztem kredytu w wysokości 3 788,80 zł uplasował się Getin Bank. Ten bank zaproponował ratę w wysokości 495,60 zł. Jest to oferta promocyjna, czyli aby z niej skorzystać trzeba:
• nie mieć kredytu w Getin Banku w ciągu ostatniego roku,
• założyć konto osobiste i zapewniać na nie comiesięczny wpływ w wysokości min. 1 tys. zł i raz w miesiącu zapłacić kartą lub BLIK-iem,
• wyrazić zgody marketingowe.

Parametry kredytu przedstawiają się następująco:
• 7,20% - oprocentowanie,
• 2,99% - prowizja,
• 9,10% - RRSO.

III miejsce – Santander Consumer Bank

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Santander Consumer Bank, który za pożyczenie 20 tys. zł pobiera łączne opłaty w wysokości 3 925,27 zł. Zaletą tej oferty jest fakt, że nie trzeba korzystać z dodatkowych produktów banku, a kredyt gotówkowy może wziąć każdy, nie tylko nowy klient.

Parametry oferty to:
• 7,20% - oprocentowanie,
• 3,49% - prowizja,
• 9,47% - RRSO.

Ranking kredytów gotówkowych – czerwiec 2020

Jak wypadły pozostałe banki? Różnica w koszcie kredytu gotówkowego sięga ponad 2,5 tys. zł!

Miejsce Bank Miesięczna rata Oprocentowanie Prowizja RRSO
1 BOŚ Bank 475,65 zł 6,39% 0,50% 6,85% Zapytaj o kredyt!
2 Getin Noble Bank 495,60 zł 7,20% 2,99% 9,10% Zapytaj o kredyt!
3 Santander Consumer Bank 498,44 zł (498,59 zł - ostatnia rata korygująca) 7,20% 3,49% 9,47% Zapytaj o kredyt!
4 Citi Handlowy 505,00 zł 6,99% 5,50% 10,23% Zapytaj o kredyt!
5 Bank Millennium 516,36 zł 7,20% 7,40% 11,51% Zapytaj o kredyt!
6 PKO Bank Polski 552,56 zł 7,20% 12,99% 15,61% Zapytaj o kredyt!
7 BNP Paribas 528,97 zł 7,20% 10,00% 12,93% Zapytaj o kredyt!

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Kredyt gotówkowy online przy umowie zlecenie

Chcesz załatwić wszystko bez wychodzenia z domu? Warto sprawdzić, który bank udziela kredytu gotówkowego online. Nie ruszając się z własnej kanapy możesz przejść przez cały proces kredytowy – od momentu złożenia wniosku aż do wypłaty środków w dwóch bankach – BNP Paribas i Citi Handlowy.

Sprawdź, na jaką kwotę kredytu możesz liczyć: Kredyt gotówkowy – kalkulator zdolności kredytowej

Bank Millennium również oferuje możliwość wzięcia kredytu online, ale tylko dla swoich klientów.

Nawet gdy pracujesz na umowę zlecenie, to wciąż możesz starać się o kredyt gotówkowy. Warto jednak pamiętać, że nie tylko forma umowy wpływa na decyzję pozytywną. Ważne są również Twoje zarobki, historia kredytowa, miejsce pracy oraz liczba osób na utrzymaniu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)