Trwa ładowanie...
bDBltdrF

Notowania

Umowa Zlecenie – Wszystkie wiadomości

4
07.01.2021 10:09

ŚWIADCZENIA
 / 
Umowa zlecenie po nowemu. Od teraz możesz zrezygnować ze składek

Bieżący rok przyniósł znaczące zmiany w wymiarze przepisów dot. umów o dzieło. Oprócz obowiązku rejestrowania umów ZUS od 1 stycznia umożliwił także rezygnację z obligatoryjnego naliczania składek. Jak to wygląda w praktyce?

2
30.09.2020 11:54

UMOWA ZLECENIE
 / 
Rozwiązanie umowy zlecenia. Jakie obowiązują zasady?

Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną. Może być podpisana w sposób dowolny, ponieważ jest tu stosowana zasada swobody umów.Czy swoboda zawierania umów zlecenia dotyczy też sposoby rozwiązanie umowy zlecenie?

2
18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Umowa zlecenie – wzór dokumentu

Umowa zlecenie jest podpisywana często zamiast umowy o pracę. Nie podlega obowiązkom wynikającym z kodeksu pracy, dzięki czemu jest znacznie tańsza dla zleceniodawcy. Jak wygląda wzór umowy zlecenia? Dowiesz się z naszego materiału.

3
18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Rachunek do umowy zlecenia. W jakiej formie należy go wystawić?

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna, którą reguluje Kodeks cywilny, a nie Kodeks pracy. Zadaniem jej podpisania jest zobligowanie zleceniobiorcy do wykonania jakiegoś konkretnego zlecenia na rzecz zleceniodawcy. Podpisać ją mogą między sobą osoby fizyczne, a także osoby prawne. Po jej wykonaniu konieczny jest rachunek do umowy zlecenia.

18.09.2020 14:44

UMOWY
 / 
Umowa zlecenia a umowa o pracę. Co warto wiedzieć o pracy na zlecenie?

Popularność umowy zlecenie nie maleje. Wciąż sporo osób pracuje na podstawie umowy zlecenie. Czym różni się od umowy o pracę?

bDBltdrH
18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Kalkulator wynagrodzeń – umowa zlecenie. Co jest potrzebne do wyliczenia wynagrodzenia?

Umowa zlecenie jest bardzo popularną w Polsce umową cywilnoprawną. Dzieje się tak nadal, pomimo że na skutek zmian przepisów wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia stało się uzależnione od wysokości minimalnego wynagrodzenia.

18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Umowa zlecenie. Urlop i prawa pracownika

Umowa zlecenie to dość popularna forma współpracy. Jej zapisy nie podlegają obowiązkom, które związane są z kodeksem pracy. Dzięki temu koszty zatrudnienia zleceniobiorcy są znacznie niższe. Przy okazji też zupełnie inaczej podchodzi się do kwestii urlopu.

18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Kalkulator umowy zlecenia. Do czego się przydaje?

Umowa zlecenie to współcześnie najbardziej popularna forma zatrudnienia. Przepisy Kodeksu cywilnego stwierdzają, że jest to umowa, która zawierana jest na czas określony, a jej przedmiotem jest zazwyczaj wykonanie jakiejś usługi. W tym przypadku liczy się staranność jej wykonania, a nie samo dzieło jako efekt.

18.09.2020 14:43

PRACA NA ZLECENIE
 / 
Kalkulator brutto netto – umowa zlecenie

Kalkulator brutto netto umowa zlecenie pozwala na oszacowanie całkowitych kosztów wynikających z zawartej umowy zlecenia. To przydatne narzędzie do obliczenia składek ZUS, a także podatku dochodowego. W ten sposób zleceniobiorca łatwo dowiedzieć się może, jaka dokładnie suma zostanie mu wypłacona za wykonane zlecenie.

bDBltdrN
18.09.2020 14:43

ANEKS DO UMOWY
 / 
Aneks do umowy zlecenia

Umowa zlecenia jest dość swobodnym kontraktem obu stron. Jeśli jednak w zakresie prac albo wynagrodzeniu trzeba wprowadzić niezbędne poprawki, nie musimy od razu takiej umowy anektować. Można wprowadzić modyfikacje poprzez aneks do umowy zlecenia.

1
18.09.2020 14:42

UMOWA ZLECENIE
 / 
Umowa zlecenie a L4. Jakie prawa ma pracownik?

Umowa zlecenie daje sporą dowolność, oznacza niższe koszty dla zleceniodawcy i sporą elastyczność wykonania zadania dla zleceniobiorcy. Jednak nie podlega kodeksowi pracy, co sprawia, że zleceniobiorca pozbawiony jest wielu przywilejów, które przysługują np. na umowie o pracę.

3
02.09.2020 20:23

PRACA
 / 
Umowa zlecenie. Czym jest? Jakie warunki trzeba spełnić? Czy jest oskładkowana?

Umowa zlecenie to jedna z umów cywilnoprawnych. Czym jest umowa zlecenie? Jakie warunki trzeba spełnić przy jej podpisywaniu?

1
02.08.2020 10:57

UMOWA ZLECENIE
 / 
Okres wypowiedzenia umowy zlecenia. Jak wypowiedzieć umowę zlecenie?

Umowa zlecenie jest bardziej elastyczna niż umowa o pracę. Wiąże się to również z tym, że można ją dość swobodnie rozwiązać. Tryb wypowiedzenia związany jest z tym, jak umowę skonstruowano. Dowiedz się jak wypowiedzieć umowę zlecenie i jakie są okresy wypowiedzenia takiej umowy.

bDBltdrO
18.06.2020 10:15

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów gotówkowych dla pracujących na umowę zlecenie

Umowa zlecenie to zdecydowanie mniej pewna niż umowa o pracę forma zatrudnienia w oczach banków. Czy w aktualnej sytuacji będą skłonne udzielić kredytu gotówkowego osobom pracującym na zleceniu? Siedem banków przysłało ofertę dla tej grupy klientów, a dwa odmówiły. Sprawdźmy więc, gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie.

1
09.04.2020 11:11

PRACA
 / 
Umowa zlecenie - kiedy można ją stosować?

Zlecenie nazywane jest umową starannego działania. Opiera się na zaufaniu. Na takiej umowie nie mogą pracować osoby, które mają nad sobą zwierzchników, którzy nimi kierują.

61
09.04.2020 10:10

KORONAWIRUS
 / 
Świadczenie postojowe. Dla kogo i jak je dostać? Nowa Tarcza Antykryzysowa [PORADNIK]

Nowelizacja tarczy antykryzysowej to m.in. wydłużenie wypłaty postojowego, czyli świadczeń dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych oraz samozatrudnionych. Jaka jest kwota świadczenia, komu przysługuje i co trzeba zrobić, by je otrzymać? Odpowiedzi znajdziesz w specjalnym poradniku money.pl.

572
29.03.2020 7:41

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Tarcza antykryzysowa. Kto może liczyć na pomoc? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Prowadzisz jednoosobową działalność, a może jesteś szefem dużej firmy? Sprawdź, jaka pomoc przysługuje ci w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Pamiętaj, że pomoc nie jest udzielana automatycznie, a dopiero na twój wniosek.

126
27.03.2020 11:33

UMOWY ŚMIECIOWE
 / 
Tarcza antykryzysowa a umowa zlecenie. Kto otrzyma pomoc? Jak to działa?

Tarcza antykryzysowa a umowa zlecenie. Jednorazowe przestojowe w kwocie 2 tys. zł brutto oraz umorzenie składek do ZUS za trzy miesiące oferuje tarcza antykryzysowa.Jednak osoby, które zawarły umowy zlecenia po 1 lutego 2020 r. lub mają odnawiane umowy zlecenia co miesiąc, nie mogą z tego skorzystać.