Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner materiału: Santander Consumer Bank

Ranking lokat na nowe środki

16
Podziel się:

Jeżeli wpłacisz 20 tys. zł na najlepiej oprocentowaną półroczną lokatę na nowe środki, możesz zyskać ponad 209 zł odsetek. Które banki warto wziąć pod uwagę, kiedy chcesz korzystnie ulokować oszczędności? Dowiedz się!

Ranking lokat na nowe środki
(Pixabay)

Już tylko ubiegłoroczne podwyżki stóp procentowych spowodowały, że Polacy zaczęli znów zakładać lokaty w bankach. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w październiku 2021 r. wartość założonych lokat wyniosła 18 mld zł, w listopadzie przekroczyła 20 mld zł, a w grudniu wyniosła prawie 22 mld zł. Analitycy z HRE Investments podkreślają, że w czwartym kwartale 2021 r., wartość lokat była o ponad 9 mld zł wyższa niż rok wcześniej.

Coraz lepsze warunki, na jakich oferowane są lokaty, powodują, że warto zastanowić się, czy na pewno opłaca się trzymać oszczędności w „swoim” banku (czyli w tym, który prowadzi Twoje konto osobiste). Przenosząc je do banku oferującego lokaty na nowe środki, możesz tylko na tym zyskać. Ile? Sprawdziliśmy to.

Pod uwagę wzięliśmy lokaty na nowe środki w kwocie 20 tys. zł zakładane na 6 miesięcy. O pozycji, jaką zajęła dana lokata, decydowała wysokość odsetek, jaka na koniec okresu umownego zostanie doliczona do kwoty powierzonej bankowi.

I miejsce – Lokata Online Nowe Środki z Santander Consumer Banku

Najlepszą w zestawieniu okazała się Lokata Online Nowe Środki, którą można założyć w Santander Consumer Banku. Odsetki od wpłac[ onych na nią pieniędzy są obliczane na podstawie oprocentowania wynoszącego 2,60% w skali roku. Dla depozytu w kwocie 20 tys. zł przekłada się to na zysk w wysokości 209,25 zł.

Można ją założyć przez internet, bez wychodzenia z domu i zarządzać nią za pośrednictwem Bankowości Internetowej. Dostępnych jest duży wybór okresów lokacyjnych: 1, 6, 12, 24 i 36 miesięcy. Odsetki dopisywane są do powierzonej bankowi kwoty na koniec okresu umownego. Na Lokatę Online Nowe Środki możesz wpłacić od 1 tys. do nawet 400 tys. zł. Lokatę w Santander Consumer Banku można otworzyć bez dodatkowych warunków, jak to się dzieje w innych bankach, nie jest wymagany ROR czy zgody marketingowe.

II miejsce – Nest Lokata Nowe Środki z Nest Banku i Lokata na Nowe Środki z Getin Banku

Drugie miejsce zajęły Nest Lokata Nowe Środki z oferty Nest Banku oraz Lokata na Nowe Środki z Getin Banku. Są one oprocentowana na 1,70% w skali roku. Oznacza to, że do wpłaconej na nie kwoty zostaną doliczone odsetki w kwocie 137,12 zł.

Na Nest Lokatę Nowe Środki możesz wpłacić od 1 tys. do 2 mln zł. Okres oszczędzania wynosi 3, 6, 12, 18, 24 i 36 miesięcy. Nest Lokata Nowe Środki jest przeznaczona dla osób posiadających konto osobiste w Nest Banku. Można ją założyć przez bankowość internetową lub mobilną.

Okres trwania Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku to 3, 6, 12 i 15 miesięcy. Na lokatę możesz wpłacić od 1 tys. do 180 tys. zł. Odsetki dopisywane są do wpłaconej kwoty na koniec okresu umownego. Maksymalnie można założyć 5 lokat na dany okres, objętych oprocentowaniem promocyjnym. Lokata zakładana jest online.

III miejsce – Lokata na Nowe Środki z Credit Agricole i Alior Banku

Na trzecim miejscu także znalazły się dwie propozycje: Lokata na Nowe Środki z Credit Agricole i Lokata na Nowe Środki z Alior Banku. Ich oprocentowanie to 1,50% w skali roku. Oznacza to, że do kwoty wpłaconej na każdą z nich zostaną doliczone odsetki w kwocie 121,05 zł.

Minimalna kwota Lokaty na Nowe Środki w Credit Agricole wynosi 1 tys. zł. Możesz założyć ją na 6 lub 9 miesięcy oraz rok, 2 lub 3 lata w oddziale lub przez telefon. Żeby założyć lokatę trzeba mieć konto osobiste w Credit Agricole.

Lokatę na Nowe Środki możesz założyć w Alior Online, Alior Mobile lub w jednej z placówek banku. Okres trwania lokaty to 92, 182 lub 365 dni.

Poz. Bank Nazwa lokaty Oprocentowanie Zysk po podatku
1. Santander Consumer Bank Online Nowe Środki 2,60% 209,25 zł
2. Nest Bank Nest Lokata Nowe Środki 1,70% 137,12 zł
2. Getin Bank Lokata na Nowe Środki 1,70% 137,12 zł
3. Credit Agricole Lokata na Nowe Środki 1,50% 121,05 zł
3. Alior Bank Lokata na Nowe Środki 1,50% 121,05 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych na stronach internetowych banków.

Oszczędzanie staje się znów opłacalne. Dlatego też lepiej jest powierzyć pieniądze bankowi, zwłaszcza jeżeli wiesz, że nie będziesz ich potrzebował przez najbliższych kilka miesięcy. To o wiele lepsze rozwiązanie niż trzymanie ich na koncie osobistym lub, co gorsza, w domu.

Partner materiału: Santander Consumer Bank
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(16)
Aktualny
2 miesiące temu
Ten artykuł powinien być ciągle aktualizowany albo usunięty, żeby nie wprowadzać czytelników w błąd
Stary
2 miesiące temu
Jakieś stare tu dane
Realista
2 miesiące temu
Ja mam nowe lokaty w Nest na 3%. Wiadomo dlaczego Santander jest na 1 miejscu, bo jest partnerem tego artykułu. Nierzetelność dziennikarska. Czemu artykuł nie jest podpisany personalnie?
iks
2 miesiące temu
a w millenium 0,01
Kat.k
3 miesiące temu
Jakieś stare dane mają, 1,7% w Getin Bank u jest na pół roku a na rok jest 2,5%, pracuje więc wiem. Poproetu ktoś to to pisał się średnio postaram z doinformowalaniem.