Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ranking najbogatszych ludzi w 2020 roku. Pierwsze miejsce pozostaje bez zmian

W tegorocznym rankingu "Forbesa" pierwsze miejsce zajął założyciel i dyrektor generalny Amazona Jeff Bezos. Miejsce na szczycie zajął trzeci raz z rzędu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Jeff Bezos utrzymał pierwsze miejsce w rankingu "Forbesa". (Fot: Steve Jurvetson)

Jak tłumaczy "Forbes", jego ranking uwzględnia "ceny akcji i kursów wymiany walut z 18 marca 2020 roku" - podaje tvn24.pl. Oznacza to, że uwzględnia giełdowe spadki na giełdzie wywołane m.in. przez pandemię koronawirusa.

I chociaż wartość majątku Jeffa Bezosa spadła o 18 miliardów w ciągu minionego roku, to nie przeszkodziło mu to utrzymać pierwszego miejsca w rankingu z wynikiem 113 miliardów dolarów.

Na uszczuplenie jego majątku wpływ miał rozwód z (byłą już) żoną MacKenzie Bezos. Straty miliardera częściowo zrekompensowały jednak akcje Amazona, które wzrosły w zeszłym roku o 15 proc.

Zobacz też: Polska firma robi lek, który pomaga w walce z koronawirusem. Jest znany od dawna

Co ciekawe, podział majątku doprowadził do tego, że po raz pierwszy w rankingu "Forbesa" pojawiła się MacKenzie Bezos. W najnowszym zestawieniu zajęła 22 miejsce.

Według magazynu wartość majątku Jeffa Bezosa spadła w ciągu ostatniego roku o 18 miliardów i wyniosła 113 miliardów dolarów. Wpływ miał na to między innymi podział części jego bogactwa z byłą żoną MacKenzie Bezos. Ubytki w majątku zrekompensował jednak wzrost akcji Amazona w zeszłym roku o 15 proc.

Założyciel Twittera wykonał bardzo hojny gest
Miliard dolarów na walkę z pandemią. Gest założyciela Twittera

Bill Gates zajął drugie miejsce w rankingu z wynikiem 98 miliardów dolarów. Na trzecie miejsce wskoczył dyrektor generalny LVMH Bernard Arnault, którego fortuna wyceniona została na 76 miliardów dolarów. Arnault zepchnął na czwarte miejsce Warrena Buffetta (67,5 miliarda dolarów).

Drugie miejsce wśród najbogatszych należy do Billa Gatesa, którego fortuna szacowana jest na 98 miliardów dolarów. Warren Buffett musiał ustąpić trzeciego miejsca dyrektorowi generalnemu LVMH Bernardowi Arnaultowi. Fortunę jego rodziny oszacowano na 76 miliardów dolarów. Słynny inwestor uplasował się natomiast tuż za nim, z majątkiem o wartości 67,5 miliarda dolarów.

Prezes NBP Adam Glapiński. Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe.
RPP zaskoczyła i obniżyła stopy. Raty kredytów będą mniejsze

Alice Walton, dziedziczka fortuny Walmartu, pozostaje najbogatszą kobietą świata. "Forbes" szacuje jej majątek na 54,4 miliarda dolarów.

Najbogatszą kobietą świata pozostaje dziedziczka fortuny Walmartu Alice Walton. Jej majątek oszacowano na na 54,4 miliarda dolarów.

Tarcza antykryzysowa 1.1 - najważniejsze zmiany. Poradnik money.pl
Kto nie musi płacić ZUS? Dla kogo postojowe? Oto zmiany w Tarczy Antykryzysowej

Autorzy rankingu wskazują, że na tegoroczne wyniki duży wpływ miała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. W pierwszej połowie marca 226 osób przestało być miliarderami. Stan ten posiadało w połowie marca 2095 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2020

BajkiNajbogatszy to jest Rotshild. Później jeszcze jacyś Rockefelrowie i Mirgsny. Ale oni są właścicielem banków, rezerwy federalnej usa i nikt nie wie ile … Czytaj całość

08-04-2020

KrPłaci słabo ludziom to najbogatszy . Obozy pracy w UK to Amazon i Tesco

08-04-2020

HomerA czasem to nie towarzysz Władimir nie jest najbogatszy na świecie?

Rozwiń komentarze (34)