Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Jak internauci spędzają majowy weekend

0
Podziel się:

57 procent internautów ma od dwóch do pięciu dodatkowych dni wolnych.

Jak internauci spędzają majowy weekend

57 procent internautów ma od dwóch do pięciu dodatkowych dni wolnych z powodu majowych świąt. Doliczając weekendy, mogą sobie pozwolić na wypoczynek trwający od czterech do nawet dziewięciu dni - wynika z ankiety Money.pl.

Jednak nie dla wszystkich internautów majowe święta będą okazją do długiego wypoczynku. Co piąty ma tylko jeden dodatkowy dzień wolny - czwartek 1 maja.

źródło: Money.pl

Ankietę przeprowadzono w trzeciej dekadzie kwietnia wśród ponad 1500 użytkowników portalu Money.pl.

Połowa badanych nie zamierza w żaden szczególny sposób obchodzić święta pracy ani rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tylko pięć procent weźmie udział w oficjalnych uroczystościach, nieco więcej w okolicznościowych piknikach i innych imprezach. 41 procent swoje plany uzależnia od pogody.

Poza domem długi weekend zamierza spędzić blisko 62 procent internautów Money.pl. Z tego 26,5 procent wybierze się w odwiedziny do znajomych lub rodziny, a 35 procent na wyjazd stricte turystyczny.

Sposób na spędzenia majowego weekendu w niewielkim stopniu zależy od tego, czym zajmują się badane osoby.

Wśród przedsiębiorców są zarówno
osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą
oraz współwłaściciele spółek.
źródło: Money.pl

Drobne różnice widać w odsetku osób planujących spędzić wolne dni w domu - blisko dwa procent więcej przedsiębiorców ma taki zamiar niż pracowników etatowych. Do rodziny lub znajomych wybiera się blisko trzy procent mniej przedsiębiorców niż studentów i osób na etatach.

Widać też różnice w kategorii wyjazdów turystycznych taki plan ma o dwa procent więcej przedsiębiorców niż studentów.

We wszystkich grupach zdecydowana większość osób postanowiła spędzić czas w kraju.

źródło: Money.pl

Niemal ten sam odsetek przedsiębiorców i pracowników najemnych wyjeżdża za granicę. Jedynie w grupie studentów widać różnicę. Tylko ponad 8 procent z wyjeżdżających planuje spędzić czas poza Polską.

Na wyjazd najmniej planują wydać studenci. 82 procent z nich chce zmieścić się z wydatkami w kwocie do 500 złotych.

źródło: Money.pl

Tu widać rozbieżności między zasobnością portfeli poszczególnych grup. Powyżej dwóch tysięcy złotych wydać chce 12,5 procent przedsiębiorców, a jedynie 4,4 procent pracowników najemnych i 3,7 procent studentów.

Niezależnie, jakie kto ma plany i na jakie wydatki go stać, z badania Money.pl wynika, że lubimy tego typu okazje do wypoczynku.

Tylko 13 procent ankietowanych uważa, że dni ustawowo wolnych od pracy jest w Polsce zbyt wiele. Reszta badanych podzieliła się niemal po równo. Tyle samo jest zwolenników zwiększenia liczby dni wolnych, co zachowania status quo.

źródło: Money.pl

W maju tego roku układ świąt powinien usatysfakcjonować miłośników długich weekendów. Kolejny już niebawem - kosztem jednego dnia urlopu można będzie wypocząć cztery dni, od 24 do 27 maja.

|

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)