Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

Region Polski "pod szczególną opieką rządu". Sasin podał powód

39
Podziel się:

"Polska Wschodnia jest pod szczególną opiekę polskiego rządu, który musi dbać o mniej zamożne tereny, jak Suwałki" - powiedział w sobotę Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Wypowiedź ta padła podczas symbolicznego wbicia łopaty na budowie drogi w strefie przemysłowej.

Region Polski "pod szczególną opieką rządu". Sasin podał powód
Jacek Sasin twierdzi, że rząd "opiekuje się" mniej zamożnymi regionami Polski (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

Jacek Sasin uczestniczył w symbolicznym wbiciu łopaty na budowie drogi w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej. Rejon ten otrzymał 48 mln zł na realizację 3-kilometrowego odcinka drogi. Dodatkowo, wokół przyszłej drogi jest 60 hektarów gruntów pod nowe inwestycje.

Sasin o Suwałkach: Musimy dbać o tereny mniej zamożne

"Te 60 hektarów to szansa na kolejne inwestycje i na kolejne miejsca pracy. Nie da się otworzyć tych możliwości bez stworzenia systemu drogowego. Stąd ważny etap przed nami, który zaczynamy wspólnie, rząd i samorząd. To znakomity przykład współpracy" – dodał Sasin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awantura o miecz dla ojca Rydzyka. "Oddaj kasę!". Na mównicy w Sejmie Sasin i Kowalski

Szef MAP podkreślił, że wschodni region Polski jest "pod szczególną opiekę polskiego rządu". "Przyjęliśmy zasadę zrównoważonego rozwoju, a ona oznacza, że musimy szczególnie dbać o te tereny, które są terenami mniej zamożnymi, mniej rozwiniętymi od tej średniej polskiej, czy średnie europejskiej" – powiedział Sasin.

Minister zaznaczył, że w regionie tym mają powstawać "dobre miejsca pracy", które "będą dawały szansę na godne życie". "Stąd cieszy mnie ta inwestycja. Ta część Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach jest już dzisiaj ważnym kołem zamachowym dla rozwoju tego terenu" – powiedział Sasin. Dodał, że w podstrefie Suwałki pracuje ponad 3 tysiące osób i zainwestowano prawie 2 mld zł.

Suwałki zadowolone ze współpracy z rządem

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz powiedział, że jest zadowolony ze współpracy z rządowymi instytucjami i ze współpracy z samorządem województwa podlaskiego. "Cieszymy się niezmiernie z tego, że rząd polski wspiera rozwój gospodarczy tej części Polski Północno-Wschodniej, Suwałk i Suwalszczyzny" – powiedział Renkiewicz. Dodał, że dzięki środkom rządowym będzie możliwe podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Suwałk.

Jacek Sasin dodawał z kolei, że rząd stawia też na pierwszym miejscu bezpieczeństwo Polaków, szczególnie w takim miejscu jak Przesmyk Suwalski. "Przykłada do tego szczególną wagę zarówno polskie państwo jak i cały Pakt Północnoatlantycki. Jest tu bezpiecznie. Jest to dobre miejsce do inwestowania. Nie ma się czego obawiać. Mówię to do wszystkich inwestorów, którzy dzisiaj może rozpatrują możliwość inwestycji tutaj w Suwałkach" – zaznaczył Sasin.

"Żeby polska mogła się rozwijać, żeby Suwałki mogły się rozwijać, muszą być bezpieczne i są bezpieczne" – powiedział szef resortu aktywów państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
Nfdn
4 miesiące temu
Czyli znowu Sasin chce okraść polaków
karolina
4 miesiące temu
sasin chce byc blisko wschodniej granicy aby szybciej dotrzec do putina
Dziadek
4 miesiące temu
Nie strasz, nie strasz...
Volf
4 miesiące temu
Nie mają pomysłu na przemysłowy rozwój kraju w oparciu o nowe technologie to rozwijają kraj jednostkami wojskowymi. Nie twierdzę że są niepotrzebne. Ale ten pierwszy buduje nasz PKB a ten drugi go konsumuje. Tylko że najpierw trzeba mieć aby wydawać. Teraz wszystko leci na deficycie, a za wywołaną przez nich (głównie) inflację płacimy my jako społeczeństwo. Oni sobie ją zrekompensowali a teraz chcą dalej rządzić na nasz koszt. Czas zastopować POPIS! Albo będzie jak było przez 16 ostatnich lat.
SZPILA
4 miesiące temu
Może Sasin odpowie na pytanie - gdzie rośnie zboże , kukurydza , rzepak , owoce warzywa na ukrainie na polach minowych ?
...
Następna strona