Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Milion złotych dla Opola od ministerstwa na opracowanie strategii rozwoju aglomeracji

0
Podziel się:

Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Wniosek przygotowany przez Opole otrzymał największą liczbę punktów i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Milion złotych dla Opola od ministerstwa na opracowanie strategii rozwoju aglomeracji
(greg801/iStockphoto)

Aglomeracja Opolska uzyskała milion złotych dofinansowania od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Za te pieniądze ma zostać opracowana strategia i program rozwoju gospodarczego aglomeracji.

Aglomeracja złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą Zintegrowany Rozwój Aglomeracji Opolskiej, w ramach ogłoszonego przez ministerstwo konkursu wspierającego jednostki samorządu terytorialnego w planowaniu miejskich obszarów funkcjonalnych.

Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Wniosek przygotowany przez Opole otrzymał największą liczbę punktów i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Planowana wartość zadania, które chce zrealizować aglomeracja, wynosi 1,1 mln zł. Za te pieniądze opracowane zostaną: Strategia Rozwoju Aglomeracji Opolskiej do 2020 r., Program Rozwoju Gospodarczego, Studium Komunikacyjne i Koncepcja Programowo-Przestrzenna Budowy Optycznej Sieci Teleinformatycznej.

_ - W opracowaniu dokumentów będą uczestniczyć podmioty zewnętrzne, wyłonione zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych _ - powiedziała naczelnik Wydziału ds. Europejskich i Planowania Rozwoju Urzędu Miasta w Opolu Danuta Wesołowska.

_ - Oprócz firm consultingowych w pracach będzie uczestniczył Zespół ds. Opracowania Strategii, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich gmin. Żadna firma nie będzie w stanie napisać dobrej strategii, jeśli sami nie będziemy wiedzieć, dokąd zmierzamy i nie będziemy uczestniczyć w pracach _ - dodała.

W przygotowaniu projektu aglomeracji pomogą eksperci ze Związku Miast Polski.

_ - Pracujemy również nad listą zadań, które będą realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To zarówno zadania inwestycyjne, jak i tzw. projekty miękkie _ - powiedziała naczelnik Danuta Wesołowska. Wśród projektów jest m.in. uzbrojenie 160 hektarów gruntów inwestycyjnych, a także budowa ścieżek rowerowych.

Aglomeracja Opolska to 20 samorządów skupionych wokół stolicy regionu. Gminy stowarzyszyły się w ubiegłym roku. Samorządy wchodzące w skład aglomeracji chcą współpracować ze sobą w 10 dziedzinach. Dotyczą one m.in. rozwoju gospodarczego, pozyskiwania inwestorów, transferu nowych technologii z centrów naukowych Opola do podmiotów gospodarczych aglomeracji, transportu zbiorowego, ochrony środowiska czy ochrony przeciwpowodziowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Opole: Ponad 13,2 mln zł na budowę 28 km kanalizacji Całkowity koszt budowy kanalizacji, którą realizuje Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Ekowod Spółka z o.o. w Namysłowie, wyniesie ponad 30,7 mln zł.
Najlepsi dostaną więcej? Rząd chce zmienić... _ Od ponad dwóch lat działa pakiet ustaw, które zasadniczo zmieniły funkcjonowanie polskiej nauki _.
Tak będzie rozwijać się Polska. Sprawiedliwie? Dokument jest podstawą nowych programów, za pośrednictwem których do tej części Polski będą kierowane fundusze unijne.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)