Notowania

dotacje dla firm
20.02.2013 20:34

Świętokrzyskie: 32 mln zł dla firm tworzących miejsca pracy

Tylko w 2012 roku dzięki temu projektowi powstało ponad 600 miejsc pracy. Jak będzie tym razem?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*52 projekty z województwa świętokrzyskiego zyskają 32 mln zł dofinansowania unijnego, dzięki czemu powstanie blisko 200 nowych miejsc pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach - informuje urząd marszałkowski. *

Zarząd województwa rozdysponował oszczędności, jakie pojawiły się w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego podczas realizacji dotowanych wcześniej projektów. Dzięki różnicom kursu euro oraz zmianom w zrealizowanych już przedsięwzięciach dotację otrzyma kilkadziesiąt firm, których 52 wnioski czekały na dofinansowania z listy rezerwowej. Na bezpośrednie wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw są dodatkowe 32 mln zł.

_ - Projekty, które uzyskały dofinansowanie z RPO, dotyczą bardzo różnorodnych branż i praktycznie ze wszystkich powiatów regionu. W wielu przypadkach ich realizacja już się rozpoczęła, bo przedsiębiorcy zdecydowali się na samodzielne sfinansowanie rozwoju swoich firm. Dofinansowanie pomoże im do grudnia 2014 roku stworzyć 189 nowych miejsc pracy _ - poinformowała dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Irena Sochacka.

Większość dofinansowanych projektów ma z pozoru niewiele wspólnego z rynkiem pracy. Wśród nich znalazła się m.in. budowa ośrodka hipo- i dogoterapii w Zagajach, który jako pierwszy w regionie będzie prowadzić zajęcia rehabilitacyjne przez kontakt z psami. Dzięki inwestycji za 4,3 mln zł, która z RPO otrzymała 1,5 mln zł, pracę w ośrodku dostaną, co najmniej trzy osoby.

O trzy nowe produkty zwiększy swoją ofertę producent pokryć dachowych z gminy Wodzisław, który kosztem za 3,7 mln zł i przy unijnym dofinansowaniu w wysokości 1,5 mln zł wyposaży zakład w linie technologiczną do produkcji paroprzepuszczalnych membran dachowych. Firma ta zatrudni cztery osoby, zwiększy się także jej konkurencyjność na rynku krajowym.

Województwo świętokrzyskie na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczyło od 2007 roku z regionalnego programu operacyjnego blisko 90 mln euro. Dofinansowania otrzymało ponad 550 projektów. Tylko w 2012 roku dzięki temu powstało ponad 600 miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Dają pracownikom świadczenia, ale... Przedsiębiorstwa proponują zatrudnionym szkolenia, kursy zawodowe, opiekę medyczną, udział w konferencjach branżowych oraz zajęcia sportowe.
Zmiany w systemie czasu pracy. Na lepsze? Wiceminister pracy zaproponował nowelizację kodeksu pracy, tak by regulacje dotyczące systemu organizacji czasu pracy przesunięto z kodeksu pracy na poziom zakładów.
Dowcipy w pracy. Zobacz jak to robimy Jak dowcipy w pracy, nawet te _ grube _ przekładają się na sukces firmy? Oto wyniki badań.
Tagi: dotacje dla firm, praca, wiadomości, wiadmomości, świętokrzyskie, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz