Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Rekonstrukcja rządu. Michał Woś przeszedł drogę od nadzorującego poprawczaki do ministra

164
Podziel się:

Zaledwie 28-letni Michał Woś po rekonstrukcji rządu otrzymał nominację na ministra - członka Rady Ministrów. Do tej pory był wiceministrem sprawiedliwości, a potem pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

Michał Woś został członkiem Rady Ministrów.
Michał Woś został członkiem Rady Ministrów. (Darts1989/CC BY-SA 4.0/Wikimedia, Darts1989)
bEDfQeXV

Prezydent Andrzej Duda we wtorek powołał nowych ministrów. Awans otrzymał również Michał Woś.

Młody prawnik przez ostatnie lata towarzyszył ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Wpierw jako doradca, a od 2016 roku szef gabinetu politycznego. Równo dwa lata temu został podsekretarzem w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W resorcie otrzymał nadzór nad zakładami poprawczymi oraz sprawami rodzinnymi i nieletnich. Dodatkowo został koordynatorem krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych w ministerstwie sprawiedliwości. Według informacji ze strony KPRM odpowiadał m.in. za wdrożenie ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce.

bEDfQeXX

Kiedy premier Morawiecki zapowiedział cięcia ograniczające liczbę wiceministrów w rządzie, 12 marca 2018 r. został zdymisjonowany. Jako bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry został wówczas pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

W 2018 roku wszedł również do zarządu województwa śląskiego. Z tego stanowiska zrezygnował wraz z powołaniem na funkcję ministra - członka Rady Ministrów.

bEDfQeYd

Z jego oświadczenia majątkowego za rok 2018 wynika, że na koncie zgromadził wraz z żoną ok. 52 tys. zł. Osobisty majątek trzyma jednak w obcej walucie. To 105 euro oraz 300 dol.

Michał Woś jest właścicielem części działki o powierzchni 0,3483 ha z pustostanem. Całość warta jest około 172 tys. zł. Nabył ją w wyniku przetargu w październiku ubiegłego roku. Dodatkowo wraz żoną posiadają po jednym udziale w Banku Spółdzielczym w Raciborzu, każdy po 100 zł. Jednak z tego tytułu nie osiagają dochodów.

bEDfQeYe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDfQeYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(164)
Wiktor
2 lata temu
Jak zawsze, kiedy opozycji brakuje argumentów, przechodzi do ataków osobistych. Wstyd, panowie, wstyd!
artek
2 lata temu
Cwaniaczek wie jak zarobić i się nie narobić. Wygląda na 45 lat.
dred
2 lata temu
Chłopczyk w krótkich spodenkach.
bEDfQeYz
oldie
2 lata temu
tez ladny
karlos
2 lata temu
WaSZYMI wybranncami to CAREX hübner muller thun same swiatowe slawy z ktore powinne odejsc to sa DINAZAURY POLITYKI ktorym komuna przezarla procesy myslowe
...
Następna strona