Notowania

Przejdź na

Rekonstrukcja rządu. Sasin wicepremierem, Banaś ministrem finansów

Prezydent Andrzej Duda we wtorek powołał nowych ministrów. Zgodnie z przewidywaniami ławy rządowe opuściła szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska. Jej miejsce zajął Marian Banaś, dotychczasowy wiceminister. Tym samym potwierdzają się informacje money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marian Banaś został nowym ministrem finansów, o czym pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu (Fot: Leszek Szymański)

W Pałacu Prezydenckim we wtorkowe przedpołudnie nominacje odebrało kilku nowych ministrów. - Gratuluję i dziękuję - zwrócił się do nowych ministrów prezydent Andrzej Duda. - To wielki trud i odpowiedzialność - stwierdził.

Rekonstrukcja okazała się całkiem spora. Do Brukseli przenoszą się bowiem minister rodziny Elżbieta Rafalska, edukacji - Anna Zalewska oraz szef MSWiA Joachim Brudziński.

Oprócz tego z rządu odchodzą wicepremier Beata Szydło, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Z kolei z Sejmem żegna się wicemarszałek Beata Mazurek, a z Senatem - również wicemarszałek - Adam Bielan.

Anna Zalewska dostała się do Europarlamentu.
Będzie rekonstrukcja rządu. Ministrowie lecą do Brukseli

Niejako dodatkowo zdymisjonowana została minister finansów Teresa Czerwińska, o której odejściu mówiło się od dawna. Miała się ona nie zgadzać z obietnicami wyborczymi Prawa i Sprawiedliwości.

- Nikt nie odszedł ze stanowiska wbrew własnej woli - stwierdził prezydent Duda, niejako potwierdzając, że odejście Czerwińskiej odbyło się na jej prośbę.

Oto nowi ministrowie

Miejsce byłych ministrów zajęli przede wszystkim znani politycy PiS, w niektórych przypadkach dotychczasowi zastępcy.

Wicepremierem został Jacek Sasin, dotychczasowy szef komitetu stałego Rady Ministrów. Miejsce Teresy Czerwińskiej zajął jej dotychczasowy zastępca i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś. Tym samym potwierdzają się informacje money.pl.

Marian Banaś pracuje w ministerstwie finansów od 2015 roku. Obecnie szefuje też KAS.
Marian Banaś nowym kandydatem na ministra finansów. "Potrzebny ktoś z jądra PiS"

Ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej została Bożena Borys-Szopa, dotychczas przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Polską edukacją pokieruje natomiast Dariusz Piontkowski, wiceszef sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży.

Służbami w miejsce Joachima Brudzińskiego zarządzać będzie Elżbieta Witek, wcześniej rzeczniczka rządu i szefowa gabinetu politycznego premiera.

W radzie ministrów znalazło się również miejsce dla Michała Dworczyka oraz Michała Wosia, którzy objęli stanowiska ministrów - członków Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2019

MarekA kogo to k....obchodzi

04-06-2019

TeoNo cóż facet po teologii będzie rzadził finansami państwa. Gratulacje :)

07-06-2019

TO WAM SIE PODOBATO ZWYCIESTWO W ŁAMANIU PRAWA I KONSTYTUCJI I ZA TO KASA MILIONOWA DLA PIS A TO PRAWDA. To odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop. Szyszko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)