Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Szymański
Damian Szymański
|
aktualizacja

Rekord w ZUS. Prezes: tak nie było nigdy w historii

- Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest naprawdę przyzwoita - powiedziała w programie "Money.pl". prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - W pierwszym półroczu mamy ponad 80 proc. pokrycie w składkach – tak nie było nigdy w historii. To jest rekord. Pomimo problemów związanych z rynkiem energetyczny, gospodarka jest w dobrej kondycji. Obserwujemy wzrost wynagrodzeń, który jest podstawą naliczania składek. Mamy też wysoki poziom zatrudnienia i niskie bezrobocie. Liczba przedsiębiorców, odprowadzających składki, jest także wysoka. Odnotowuje także wzrost wydatków w FUS – 150 mld zł, to o 8 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Na to wpłynął m.in. wzrost emerytur.

wideo
gospodarka
75
Podziel się:
KOMENTARZE
(75)
Emeryt
2 lata temu
Jak jest tak dobrze to niech oddadzą ukradzione OFE.
Jerzy
2 lata temu
A ilu jest emerytów, którzy nie mają wypłacanych świadczeń w pełnym wymiarze? Jestem w takiej sytuacji. Od prawie dwóch lat nie są w stanie wyliczyć mi kapitału początkowego.
Wieslaw
2 lata temu
To zdecydujcie sie czy mamy tak dobrze jak nigdy czy tak zle ze nie bedzie na swiadczenia emerytalne
EM27
2 lata temu
Poczekajmy zaraz zaczną się grube zwolnienia likwidacje działalności i później zobaczymy minę pani Gertrudy jak kasy będzie brak. Za tę politykę zapłacimy wszyscy wysoką cenę. Będzie brak pracy, brak węgla, brak gazu, brak energii elektrycznej. A jeśli będzie to za kosmiczne pieniądze.
Wyborca Pisu ...
2 lata temu
Skladka zdrow.az 9% to skandal !!!!! Rzadzący pojechali po bandzie, ale juz wkrotce sie to zmieni !!!! Musi sie zmienić
...
Następna strona