Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowa dotacja. Prawie 30 mld zł na cele charytatywne

Azim Premji, prezes gigantycznej firmy technologicznej Wipro, przekazał swoje udziały o wartości 7,5 mld dol. fundacji charytatywnej. To największa jednorazowa dotacja tego typu w historii Indii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/Swiss-image.ch/Photo Moritz Hager)
Miliarder przekazał miliardy potrzebującym, ale pozostanie miliarderem (Fot: World Economic Forum/Swiss-image.ch/Photo Moritz Hager)

Dotacja prezesa koncernu Wipro to dokładnie 530 mld rupii, a więc 28,5 mld zł. W całej historii Indii nie było tak dużej jednorazowej dotacji na cele charytatywne. Ale Azim Premji już wcześniej był znany w swojej ojczyźnie z dobroczynności. Szacuje się, że w ciągu kilku lat przekazał na szczytne cele łącznie 21 mld dol.

Dotacja uszczupli majątek tego drugiego najbogatszego obecnie mieszkańca Indii. Ale nawet po przekazaniu środków będzie miliarderem. Jego majątek Bloomberg oszacował bowiem niedawno na 18 mld dol.

Koncern Wipro został założony przez ojca Premji w połowie lat 40. XX wieku. Kilka dekad później firma stał się największym graczem na rynku IT w Indiach, który zatrudniał przeszło 150 tys. osób.

„Można było zrobić dużo więcej”. Miliarder krytycznie o kadencji prezydent stolicy. Obejrzyj wideo:

73-letni miliarder mocno zaangażował się w działalność charytatywną dziesięć lat temu. Wtedy to Bill Gates oraz Warren Buffett wezwali miliarderów z całego świata, by zaczęli się dzielić swoim majątkiem z potrzebującymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, gospodarka, indie, działalność charytatywna, wiadomości, miliarder
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2019

BSOgromny szacun dla tego człowieka, przecież nie żyje się wiecznie, a w grobie miliardy będą bezużyteczne. Tak bynajmniej inni będą mieli troszkę lżej … Czytaj całość

17-03-2019

MichalDorobił się na wyzyskiwaniu innych a teraz rozdaje bo jusz niewie co ma z tą kasą robic. Ciekawe ile płacił swoim pracownikom pewnie nawet na chleb … Czytaj całość

17-03-2019

jasBill to raczej inwestuje w depopulacje a nie rozdaje..

Rozwiń komentarze (4)