Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|

Rekordowe ceny papieru. Ma być jeszcze drożej

288
Podziel się:

W kwietniu tego roku cena papieru toaletowego wzrosła o ponad 60 proc., jednak nie tylko ten rodzaj znacząco drożeje. Jak podaje "Rzeczpospolita", ma być jeszcze gorzej z powodu zmiany prawa na poziomie Unii Europejskiej.

Rekordowe ceny papieru. Ma być jeszcze drożej
Papier toaletowy podrożał o 60 proc. (Unsplash, Alexas Fotos)

– W Niemczech niektórzy producenci, przez wysokie ceny gazu, musieli nawet zamknąć biznesy. Wysokie ceny są również skutkiem zerwanych w czasie pandemii łańcuchów dostaw i są spowodowane mniejszym importem taniej celulozy z Azji – mówi "Rz" Katarzyna Grochowska z Hiper-Com Poland.

Drożejący papier

Gazeta informuje, że Unia Europejska pracuje nad zakazem sprzedaży produktów powiązanych z wylesianiem. To oznacza, że surowce takie jak drewno powinny być pozyskiwane wyłącznie w sposób zrównoważony.

Anna Semmerling, ekspertka z zakresu ekonomii i finansów Uniwersytetu WSB Merito wskazuje, że proponowane przepisy będą pierwszego tego rodzaju na świecie i mają rozwiązać problem wylesiania spowodowanego konsumpcją na terenie Unii Europejskiej różnych towarów rolnych, które są głównymi czynnikami powodującymi utratę lasów. Regulacje przełożą się na producentów, a następnie – na konsumentów.

Nowe przepisy spowodują, że producenci i handlowcy będą musieli udowodnić, że produkty są zarówno wolne od wylesiania, jak i legalne.

– Firmy mają jeszcze czas na przygotowanie strategii działania w nowych uwarunkowaniach prawnych, jednak będzie to duża zmiana, a takie zawsze prowadzą do pewnego zachwiania rynku – uzupełnia Anna Semmerling w rozmowie z "Rz".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(288)
Hubert
4 miesiące temu
Ja nie muszę sobie niczego odmawiać, odkąd zmieniłem pracę i zacząłem pracować w zawodzie. Jako protetyk słuchu mam naprawdę wysoką pensję, codziennie ciekawe przypadki i zadania. Jestem absolwentem Studium Pracowników Medycznych i Społecznych - świetne miejsce, żeby zdobyć doświadczenie w branży medycznej.
andy
4 miesiące temu
Będzie jak kiedyś...Kupujemy gazety i tniemy na kawałki...
Obalić system
4 miesiące temu
Makulaturę oddajemy i musimy drożej placić za śmieci niż przed segregacją tak samo plastiki szkło. Praktycznie surowca tyle na srajtaśmę że nie powinno zabraknąć a tu takie ceny. Bogaci na wszystkim już biznes robią nawet na gównie a ty płać.
Endy
4 miesiące temu
Noedlugo trzeba bedzie udowodnic ze podtarcie tylka jest nam niezbedne
ello
4 miesiące temu
Lepiej niech się porównywalnością cen zajmą. W sklepie powinna być podana cena za kg papieru toaletowego, nie za rolkę czy opakowanie. Bo producenci kombinują, a klient rozwiązuje zagadki: lepiej kupić „10 rolek po 150 listków po 3 warstwy” czy „8 rolek po 200 listków po dwie warstwy”? A tak naprawdę ani liczba rolek, ani listków, ani warstw. Wielka ściema.
...
Następna strona