Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Rekordowe zadłużenie Cyfrowego Polsatu

516
Podziel się:

Zadłużenie netto grupy Cyfrowy Polsat na koniec 2023 r. przekraczało 12 mld zł i było prawie czterokrotnie wyższe od jej rocznego zysku EBITDA. To rekordowe wskaźniki w historii holdingu Zygmunta Solorza - informuje serwis wirtualnemedia.pl.

Rekordowe zadłużenie Cyfrowego Polsatu
Założyciel i właściciel Grupy Polsat Zygmunt Solorz (PAP, Radek Pietruszka)

"Na zadłużenie brutto grupy Cyfrowy Polsat na koniec 2023 roku, wynoszące 15,56 mld zł składało się 10,6 mld zł w formie kredytów i pożyczek, 4,35 mld zł obligacji oraz 611 mln zł leasingu. 84 proc. zostało zaciągnięte w złotych, a reszta (506 mln euro obligacji) w walucie obcej" - informuje serwis wirtualnemedia.pl.

I dodaje, że aktualna struktura zadłużenia spółki wynika przede wszystkim ze zrolowania wiosną 2023 r. dotychczasowego długu u instytucji bankowych. "Firma w ramach umów z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych zaciągnęła dwa kredyty w kwocie do 8,225 mld zł i jeden wynoszący do 506 mln euro" - informuje branżowy serwis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Euro w Polsce. Jest mocny argument. Ekspert nie ma wątpliwości

Zmiany w Polsacie

"Rada Nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat. Piotr Żak jest związany z Grupą Polsat Plus od wielu lat, od 2016 roku wchodzi w skład Rady Nadzorczej Telewizji Polsat. Wchodzi również w skład rad nadzorczych wszystkich najważniejszych spółek w całej Grupie Polsat Plus – zarówno w Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowym Polsacie (Polsat Box), Netii, Interii, a także spółkach energetycznych. Doskonale zna Telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes" - czytamy w komunikacie spółki.

Warto podkreślić, że Zygmunt Solorz wciąż pozostaje na czele rady nadzorczej, a Piotr Żak jest jej wiceprzewodniczącym. Członkiem rady jest też drugi z synów twórcy medialno-komunikacyjnego imperium - Tobias.

Telewizja Polsat w całości należy do notowanej na giełdzie spółki Cyfrowy Polsat (obecnie działa pod marką rynkową Grupa Polsat Plus). Największy pakiet akcji (48,1 proc. kapitału i 59,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) ma Zygmunt Solorz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(516)
Elka
3 tyg. temu
Trzeba pamiętać, że stacje ma udziały w budowie elektrowni atomowych w Polsce i prawdopodobnie przez to są te problemy. Jako spółka zarejestrowana za granicą może chcieć odszkodowanie za zerwanie umów. A jak jej nie będzie, kłopot z głowy
Stary
3 tyg. temu
Jak chce oglądać reklamy to włączam Polsat a jak filmy, to Netfliksa...
Asew
3 tyg. temu
Polsat jest bardzo drogi , uważają siebie za monopolistów. Ja z nich zrezygnowałam to po wypowiedzeniu umowy robili mi duże problemy
Tedy
3 tyg. temu
Toż to jest bankrut . Kto mu jeszcze udziela kredytów ???
Solorzsat
3 tyg. temu
Oni tego nigdy nie spłacą. TV Sat jest za droga i za małe zyski z tego są. Plus też jako jedyny nie zamienia nadajników z 3G na 4G, by docelowo wyłączyć nadajniki 3G. Nie widzę dla nich przyszłości, bo stoją w miejscu z rozwojem
...
Następna strona