Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Repolonizacja mediów. Gliński mówi, jak ma wyglądać

Wicepremier i minister kultury zdradza szczegóły dotyczące repolonizacji mediów, w obozie rządowym nazywanej "dekoncentracją". Gliński zapewnia, że jest "kilka wersji projektu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wraca temat repolonizacji mediów. Gliński o szczegółach projektu (Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski)

- Dekoncentracja musi być zgodna z polskim i europejskim prawem, nie możemy z dnia na dzień wprowadzić ładu medialnego, który panuje np. we Francji czy Niemczech - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Gliński był pytany w Polskim Radiu 24 o to, kiedy ustawa dekoncentracyjna może ujrzeć światło dzienne. W odpowiedzi poinformował, że projekt ustawy jest gotowy w kilku wersjach.

- Ona musi być zgodna z polskim prawem i europejskim prawem, a więc nie może wprowadzić z dnia na dzień ładu medialnego, który panuje np. we Francji czy w Niemczech, niestety - skwitował wicepremier.

Obejrzyj: Ograniczenia w ruchu lotniczym. "Do Bożego Narodzenia"

- Będziemy najprawdopodobniej realizowali tę ustawę i będziemy chcieli zmieniać zgodnie z prawem polski rynek medialny - powiedział Gliński.

- Jeden właściciel nie może decydować o kształcie mediów, bo media są szalenie wrażliwe i istotne dla demokracji - stwierdził wicepremier.

Na pytanie, jak ocenia stan mediów publicznych, Gliński odparł, że jego zdaniem jest on różny.

- Uważam, że wyrazisty przekaz informacyjny w telewizji publicznej jest potrzebny dla milionów Polaków chociażby dlatego, żeby równoważyć kłamstwa, które często w niektórych mediach prywatnych dominują - stwierdził.

Według zapowiedzi polityków PiS jesienna ofensywa programowa oprócz dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości zakłada reformę mediów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, media, piotr gliński, repolonizacja, dekoncentracja, gospodarka, wiadomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2020

AntygłupotaBędzie tak jak w Rosji , wszystkie media będą mówić tym samym głosem zgodnie z linią polityczną władzy................. no i po co były zmiany … Czytaj całość

02-10-2020

antyklerykałmówiąc inaczej całkowite podporządkowanie mediów jedynie słusznej władzy, lawendowej demokracji narodowo-katolickiej , JEDNYM SŁOWEM CAŁKOWITA … Czytaj całość

02-10-2020

nnmmPutin nie musi nic robić , my naród 38 mln zrobimy to za niego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (302)