Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Restrykcje dla linii lotniczych, które przemycają migrantów. KE szykuje "czarną listę"

6
Podziel się:

Komisja Europejska zaproponuje we wtorek rozszerzenie kryteriów "czarnej listy" linii lotniczych, które nie mogą latać do UE, tak by na tę listę można było dodać przewoźników odpowiadających za przemyt migrantów – poinformowało PAP w poniedziałek źródło unijne.

Restrykcje dla linii lotniczych, które przemycają migrantów. KE szykuje "czarną listę"
Decyzja pozwoli UE objąć zakazem lotów na terytorium UE te linie lotnicze, które odpowiadają za transport migrantów na Białoruś (PAP, Adam Warżawa)

Projekt będzie musiał zostać formalnie przyjęty przez Radę (kraje członkowskie). Decyzja pozwoli UE objąć zakazem lotów na terytorium UE te linie lotnicze, które odpowiadają za transport migrantów na Białoruś, a które nie współpracują z Unią w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku.

Powstaje "czarna lista"

"Czarna lista" to wykaz przewoźników lotniczych podlegających zakazowi wykonywania przewozów lub ograniczeniom w wykonywaniu przewozów w ramach Unii Europejskiej, ponieważ nie spełniają międzynarodowych norm bezpieczeństwa.

Ocena linii lotniczych odbywa się pod kątem międzynarodowych norm bezpieczeństwa, a zwłaszcza norm przyjętych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).

Zobacz także: Czarny scenariusz na granicy z Białorusią? Biernacki o możliwej eskalacji

Krok przed zakazem lotów

Unijny wykaz ma na celu nie tylko przyczynianie się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w UE, lecz również pomoc liniom lotniczym i krajom w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą się one potem ubiegać o usunięcie z listy.

Poza tym unijny wykaz bezpieczeństwa lotniczego stał się jednym z najważniejszych narzędzi zapobiegawczych, ponieważ motywuje państwa zmagające się z problemami w zakresie bezpieczeństwa do podjęcia działań, zanim konieczne stanie się wprowadzenie zakazu lotów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
labr
2 lata temu
Kolejny przykład zachodniego debilizmu i wasalstwa..Te głupie działania są inspirowane przez agenture USA
migrant
2 lata temu
i co teraz zrobią migranci z Ukrainy
Zosia Samosia
2 lata temu
Reżim batiuszki Łukaszenki zmusił w pierwszej połowie roku do lądowania zarejestrowany w Polsce samolot Ryan Air.... Akt terroryzmu państwowego... Co zrobiła z tym nasza władza ludowa? Nic..... Teraz też ledwo dają radę.... z wojną hybrydową.... Pamiętajcie: z terrorystami (zwłaszcza państwowymi) się nie rozmawia... Do terrorystów się strzela!!!
passenger
2 lata temu
pewnie Ryanair się załapie
ASD
2 lata temu
BARDZO DOBRZE --a wszystkie te loty zaplanowane na Białoruś przekierować bezpośrednio do moskwy i berlina -A CO NIECH SIĘ CIESZĄ JAK ICH ZAPRASZALI ??