Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Restrykcyjne obostrzenia wchodzą w życie. Mniej osób w kościołach i centrach handlowych

119
Podziel się:

Bardziej restrykcyjne limity osób obowiązują od środy m.in. w kościołach, obiektach sportowych, kinach, centrach handlowych czy teatrach. Osoby podróżujące spoza strefy Schengen będą zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny, chyba, że są w pełni zaszczepione.

Restrykcyjne obostrzenia wchodzą w życie. Mniej osób w kościołach i centrach handlowych
Nowe limity dla kościołów i centrów handlowych (Flickr, x1klima CC BY 2.0 Flickr)
bFeyokJh

Limit 50 proc. obłożenia obowiązuje w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak np.: kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych. Taki sam limit dotyczy obiektów sportowych: basenów i aquaparków (do tej pory było to 75 proc. obłożenia).

Z 500 do 250 osób zmniejszono limit osób na wydarzeniach sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w takich zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek (do tej pory limit wynosił 150 osób). Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

bFeyokJj
Zobacz także: Szczepienia w szkołach? Zapowiedź wiceministra

Z kolei limit jedna osoba na 15 m kw. obowiązuje na siłowniach, w klubach i centrach fitness, hazardzie, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach (do tej pory obowiązywał limit jednej osoby na 10 m kw.). Taki sam limit obowiązuje w obiektach handlowych, targach, wystawach, kongresach i konferencjach.

Limity do połowy grudnia

Nowe limity mają obowiązują od środy do 17 grudnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski zastrzegł podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że "jeżeli sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to decyzje mogą być podejmowane z dnia na dzień".

bFeyokJp

Zmianie nie ulegają inne obostrzenia obowiązujące do tej pory. Na przykład nadal jest obowiązkowe w całym kraju zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie.

Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający m.in. całościowe zaburzenia rozwoju czy zaburzenia psychiczne. Należy również zachować dystans - minimalnie 1,5 m od siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeyokJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(119)
uczeń
2 miesiące temu
Chodzę do koścoła zeby się zarazić poszedłbym wówczas do nieba bo ksiądz mówi że tam jest raj, choć sam iść tam nie chce
myślący
2 miesiące temu
Dlaczego przedstawiciele kościoła nie mogą dogadać się z Bogiem w celu wyeliminowania tej pandemi
Bzdury
2 miesiące temu
Po co ta histeria skoro w kościele sami starsi ludzie. Jak ta pandemia taka straszna to oni przez te dwa lata powinni już powymierać. Chcecie zakazać im wstępu do kościoła jak wiara daje im siłę. To wszystko się kupy nie trzyma
bFeyokJL
PILNA INFORMA...
2 miesiące temu
Dziś na łamach Brytyjskiego, prestiżowego pisma naukowego " Nature" ukazało się sukcesem zakończone badanie nad bardzo dobrym działaniem AMANTADYNY w przypadku zwalczania COVID 19 i blokowania rozwoju choroby przez ten znany od dawna lek. Badania prowadziły międzynarodowe zespoły naukowców z Danii, Grecji i Niemiec. - badania te wykazały korzystne działanie AMANTADYNY (skadinąd odsądzanej od czci i wiary przez polskich pseudo-ekspertów pokroju Simona, Horbana, Flisiaka i innych z tzw. Rady Medycznei przy Premierze RP) w leczeniu COVID19. I co na to teraz nasi NIE_do_uczeni eksperci ??? dalej będą nam wciskać ten kit, że skuteczne są tylo te proponowane przez ich mocodawców niby-szczepionki ???!!!
lenka
2 miesiące temu
Jakie obostrzenia? W domu covid, a dziecko wg. przepisów obowiązujących u nas może wrócić do szkoły, bo jest ozdrowieńcem. Żenada! O co tu chodzi? Wg. sanepidu nie roznosi wirusa i ma prawo powrotu. To w końcu ten wirus jest taki niebezpieczny czy nie?
...
Następna strona