Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Rewolucja w Netfliksie. Założyciel rezygnuje z funkcji prezesa

28
Podziel się:

Założyciel Netfliksa Reed Hastings podjął decyzję o rezygnacji z funkcji CEO firmy, ale pozostanie w niej w innej roli. Jego miejsce zajmie dotychczasowy dyrektor operacyjny serwisu streamingowego Greg Peters, który będzie dzielił to stanowisko z Tedem Sarandosem. Odchodząc, Hastings przedstawił wyniki platformy za ostatni kwartał 2022 r. Poziom zysków okazał się niższy od prognozowanego przez analityków.

Rewolucja w Netfliksie. Założyciel rezygnuje z funkcji prezesa
Reed Hastings rezygnuje z funkcji prezesa Netflixa (Getty Images, Michael M Santiago/GettyImages)

Reed Hastings ogłosił, że przestaje być CEO Netfliksa, ale pozostanie w firmie. Zajmie stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów spółki (executive chairman), czyli nadal będzie miał wpływ na to, w jakim kierunku idzie spółka oraz jakie podejmuje decyzje. Nowymi co-CEO Netfliksa zostaną zaś Greg Peters i Ted Sarandos.

W ostatnim czasie Netflix podejmował szereg działań w celu zwiększenia liczby abonentów po tym, jak pogarszały się jej wyniki, co przełożyło się na kilkudziesięcioprocentową przecenę akcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Netflix, Disney+, Amazon Prime. Z czego wynika różnica w cenach?

Reed Hastings rezygnuje z funkcji prezesa Netfliksa. Odchodząc przedstawił wyniki

Wraz z ogłoszeniem rezygnacji Hastingsa z funkcji prezesa Netflix przedstawił swoje wyniki za czwarty kwartał 2022 r. Okazały się one gorsze od oczekiwań analityków na poziomie zysku, ale koncern zaskoczył dużo większą niż zakładał rynek liczbą nowych abonentów.

Zysk Netfliksa na akcję wyniósł w czwartym kwartale 12 centów, podczas gdy rynek szacował go na 45 centów. Przychody koncernu wyniosły 7,85 mld USD, a konsensus zakładał, że wyniosą one 7,84 mld USD.

Netflix pozyskał 7,66 mln nowych abonentów netto. Jeszcze niedawno spółka wskazywała na spowolnienie tempa wzrostu, prognozując, że w IV kwartale pozyska 4,5 mln nowych abonentów. W handlu pozasesyjnym akcje Netfliksa po ogłoszeniu wyników i rezygnacji Reeda Hastingsa zyskują ponad 7 proc.

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta ponad 220 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Tiaa
rok temu
Netfliks to takie filmy tylko że bez reklam,ogólnie to trzeba powiedzieć 90 % filmów to padaka.
no tak....
rok temu
robili interesy z ksieciuniem z UK i opluwali rodzine krolewska to go Brytyjczycy olali i pozamykali konta na Netflix
Bez paniki
rok temu
Jak prezes zaprogramuje Polakom piloty, to akcje Netflix wystrzelą jak ceny obajtka za paliwo, prąd, węgiel i gaz.
olo
rok temu
Przerabiałem canal+ i HBO, Netflix jest z tego towarzystwa najbardziej wygodny, ale pojedynczy użytkownik płaci wysoka cenę, dopiero przy rozdziale kosztów robi się to w miarę przystępne, oferta filmowa akceptowalna, choć przeważa gruz filmowy, trzeba wiedzieć czego się szuka.
Ada
rok temu
Lewacka vce-prezydent Warszawy Machnowska-Góra to córka Konstantego Machnowskiego, komendanta komisariatu na Jezuickiej, na którym śmiertelnie pobito Grzegorza Przemyka - co ujawniła "Gazeta Polska". Maturzysta otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i kilkanaście ciosów w brzuch. Na komisariacie jej ojca zakatowano Przemyka Ojciec Machnowskiej – jak wynika z materiałów IPN – po śmiertelnym pobiciu Grzegorza Przemyka awansował do stopnia majora, a następnie, w końcu lat 80., na własna prośbę został skierowany do rodzinnej Ostrołęki na stanowisko komendanta Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Konstanty Machnowski uniknął odpowiedzialności za sprawę śmiertelnego pobicia Grzegorza Przemyka. W aktach sprawy zachowała się notatka ówczesnego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka: „Ma być tylko jedna wersja śledztwa – sanitariusze”. O tej tezie, jako jedynie słusznej, mówiła oficjalna propaganda, która prowadziła też kampanię zniesławiania matki Przemyka i jego otoczenia.
...
Następna strona