Trwa ładowanie...
bESGrAdN
Notowania
Przejdź na

Opiekuńczy kapitał rodzicielski. "Pieniądze będą do wykorzystania, gdy urodzi się drugie dziecko"

- Mamy świadczenie 500+, które jest powszechne i nadal będzie realizowane – powiedziała w programie "Money. To się Liczy” Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Ale jesteśmy w pułapce demograficznej i musimy wprowadzać takie rozwiązania, które będą miały czynnik pronatalistyczny. Jeśli chodzi o opiekuńczy kapitał rodzicielski, to świadczenie to będzie przysługiwało, kiedy urodzi się drugie dziecko, wówczas rodzice będą mogli skorzystać z tego kapitału. Rodzice będą mogli dowolnie wybrać, czy przez rok pobierają po tysiąc złotych, czy po 500 zł. To świadczenie nie wyklucza 500+ - to muszę zaznaczyć. Konkretne propozycje przedstawimy. Za kilka tygodni będzie prezentacja strategii demograficznej, którą będziemy szeroko konsultować z Polakami. To nowe świadczenie ma się przyczynić do poprawy sytuacji demograficznej w Polsce.

0
0
169
Podziel się
Komentarze (169)
zobacz więcej komentarzy (169)
bESGrAdZ
KOMENTARZE
(169)
Wielbiciel do...
6 miesięcy temu
Najlepiej dać po 100 tysięcy miesięcznie na każde dziecko nierobów. Przedsiębiorcy i tak zapłacą.
Anna
6 miesięcy temu
Myśle, że taki dodatek powinen być, gdy w przyszłości kto urodzi się trzecie dziecko. Nie daważ tym co mają malutkie drugie dziecko, bo i tak nie urodzą trzeciego. Wyciagną tylko z budżetu i tak 3 nie yrodzą. Dać dopiero gdy się urodzi trzecie dziecko.
Widzę
6 miesięcy temu
Oprócz 3% społeczeństwa, które ma zyskać w NŁadzie, reszta czyli 97% społeczeństwa ma stracić albo dużo stracić na NŁ. Ludzie chcą mieć dzieci wtedy kiedy mają perspektywy na rozwój i dobre zarobki, a NŁ daje tylko szansę dla patologii bezrobotnej, reszta pracujących ma być równo biedna, może zarobić tylko do 2tyś. Euro=10tyś. zł. Jak zarobią więcej to ich docisną w NŁ aby za dużo nie zarabiali. Jak w takiej sytuacji myślący człowiek ma mieć dużo dzieci? Jaka przyszłość ich czeka? Nawet do UK nie wyjadą, a tu będzie marnizna.
bESGrAer
werg
6 miesięcy temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
tłumacz
6 miesięcy temu
Polski Ład = Polish Orderliness , czyli .... P.O. :-) hahahahaa
...
Następna strona