Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Suwart
|

Roger Hodgkiss dołącza do Generali Polska. Transfer z PZU

0
Podziel się

Roger Hodgkiss, były prezes LINK4 i wiceprezes PZU S.A., dołącza do kierownictwa Generali Polska, gdzie będzie odpowiadał za sprzedaż ubezpieczeń majątkowych Generali i Proama oraz marketing.

Roger Hodgkiss od 2016 r. do połowy br. był w zarządzie PZU. Wcześniej był prezesem LINK4 – w latach 2009-2015.
Roger Hodgkiss od 2016 r. do połowy br. był w zarządzie PZU. Wcześniej był prezesem LINK4 – w latach 2009-2015. (East News, Boleslaw Waledziak/REPORTER)
bEhfAmXV

Hodgkiss od 2016 r. do połowy br. był w zarządzie PZU. Wcześniej był prezesem LINK4 – w latach 2009-2015. Przyczynił się do udanego przekształcenia tego ubezpieczyciela z directowego na multikanałowy.

- Z przyjemnością i zaszczytem dołączam do Generali, jednego z największych światowych ubezpieczycieli, o silnej pozycji rynkowej w Polsce i długiej tradycji dbania o swoich klientów, partnerów i pracowników. Wierzę, że razem możemy przyczynić się do wzrostu Generali na polskim rynku w przyszłości – napisał Hodgkiss, cytowany w oświadczeniu Generali.

Od 10 lat na rynku

Jak wynika z komunikatu, władze Generali wiążą duże nadzieje z doświadczeniem Brytyjczyka, znanym nie tylko ekspertom z branży.

bEhfAmXX

Ma bogate doświadczenie na polskim rynku ubezpieczeniowym, na którym pracuje od 10 lat i zbudował bardzo dobre relacje z multiagentami. Wierzymy, że Roger wzmocni Generali i przyczyni się do dalszego rozwoju i wzrostu naszej działalności w Polsce – mówi Andrea Simoncelli, prezes Generali, również cytowany w komunikacie.

Cel: nauczyć się polskiego

Hodgkiss ukończył studia na Uniwersytecie w Liverpoolu, gdzie uzyskał z wyróżnieniem dyplom inżyniera. Ma uprawnienia biegłego rewidenta certyfikowanego w Wielkiej Brytanii. 


Przed rozpoczęciem pracy w Polsce był dyrektorem handlowym Intouch Insurance i dyrektorem generalnym AAS Balta na Łotwie. Gdy przyjechał do Polski, do pracy w LINK4, jedną z jego pierwszych decyzji było… nauczenie się polskiego, by móc lepiej realizować stawiane przed nim zadania.

bEhfAmYd

W 2014 r. „Gazeta Ubezpieczeniowa” uznała Hodkissa za Człowieka Roku Ubezpieczeń. 
W następnym, 2015 r. znalazł się w prestiżowej grupie 15 najlepszych menadżerów branży finansowej, wybieranej przez "Gazetę Finansową". 
Z kolei miesięcznik "Home & Market" w uznaniu „wieloletniej poprawy wyników sprzedażowych i finansowych” umieścił go w rankingu 25 najlepszych menadżerów.

Generali działa w Polsce od 1998 r.. Dostarcza na rynek ubezpieczenia majątkowe, wypadkowe i na życie klientom detalicznym i korporacyjnym, a także produkty inwestycyjne, z zakresu zarządzania aktywami i emerytalne.

Generali zwiększyło w ostatnim czasie znacząco swoje zaangażowanie na rynku polskim poprzez przejęcia Concordia i Generali Investment TFI.

bEhfAmYy
ubezpieczenia
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)