Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Rok szkolny w pełni, a ZUS wciąż ma pieniądze na wyprawki. Można składać wnioski

17
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wciąż można składać wnioski o świadczenie na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Jednorazowo zyskać można 300 zł na dziecko. Do tej pory wpłynęło ok. 4,6 mln formularzy. To oznacza, że nadal są osoby, które mogą skorzystać z dopłat.

Rok szkolny w pełni, a ZUS wciąż ma pieniądze na wyprawki. Można składać wnioski
Wciąż można starać się o dopłatę w wysokości 300 zł do wyprawki szkolnej (Adobe Stock, contrastwerkstatt)

W ramach programu "Dobry start" rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Bez względu na dochody. Pieniądze można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych, a także w innych placówkach edukacyjnych.

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do końca listopada. Dodatek 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. W przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ok. 4,4 mln świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Łączna kwota wypłaconych pieniędzy przekroczyła już 1,3 mld zł - poinformował ZUS. Zakład zaznaczył przy tym, że jeszcze nie wszyscy uprawnieni skorzystali z dodatku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przez ceny prądu bankrutują firmy. "Płacił 22 tys. zł, dostał rachunek z kwotą 120 tys. zł"

Kto i jak może ubiegać się o dodatek w ramach programu "Dobry start"

Wniosek o dodatek może złożyć: rodzic, również zastępczy, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka (to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka), a także osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można przekazać przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz przez portal Emp@tia MRiPS. Pieniądze z programu przyznaje i wypłaca Zakład na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil na platformie, po czym przejść do zakładki "Dobry start".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
ustawy nie dl...
2 lata temu
Nie chcą wypłacać za szkodliwe warunki pracy. Mają rozporządzenie ministrów 1983 roku gdzie robotnicy walczyli z Bolszewikami Polskimi o wolność i godziwe warunki pracy . 40 lat mija od tego rozporządzenia i nic się nie zmienia. Cały czas Sądy i T.K. nic nie zmieniają . To wszystkim pasuje komunistyczne ustawy .
tylko propaga...
2 lata temu
Wniosek złożony 17 lipca na jedno dziecko, do tej pory nie wypłacony dodatek.
😁😁😁😁😁
2 lata temu
Wszystko jest monitorowane i nie ma miejsca na rozruby.podejmowanie takich dzialan jest kompletnie nie na miejscu i idiotyzm..
radio40plus
2 lata temu
Poznajcie prawdziwe radio wszystkich 40+ i poczujcie się jak w gronie przyjaciół.Spotkajmy się przy muzyce Radio FortyPlus. Oprócz muzyki mozesz tez wejsc na radiowy czat i poznac nowych przyjaciół
karol
2 lata temu
Ciągle tylko troska o dzieciorobów. jak im mało to do roboty pogonić. Ale po co pracować , skoro można żyć na cudzy koszt.