Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

1800 zł za zatrudnienie emeryta. Rząd ma nowy pomysł

287
Podziel się:

Rząd chce zachęcać do pracy osoby, które są w wieku emerytalnym i szykuje niemałe wsparcie finansowe. Jednak nie dla seniorów, ale dla firm, które starszych pracowników przyjmą do pracy - donosi wtorkowy "Fakt". Za zatrudnienie seniora mogłaby dostać nawet 1800 zł miesięcznie.

1800 zł za zatrudnienie emeryta. Rząd ma nowy pomysł
Firma, która zdecyduje się zatrudnić seniora, będzie mogła liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. najniższej pensji (PAP, Marcin Bielecki)

Dziennik donosi, że w rządzie toczą się prace nad projektem ustawy, który ma na celu większą aktywizację zawodową Polaków. "Jest to realizacja jednego z kamieni milowych, jakie znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy" - czytamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co dwudziesty Polak żyje w biedzie. "Ich życie jest zagrożone"

Gazeta podkreśla, że jedna z propozycji dotyczy osób w wieku emerytalnym. "Zakłada dofinansowanie do zatrudnienia osób bezrobotnych, które osiągnęły wiek emerytalny, a jeszcze nie poszły na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I tak firma, która zdecyduje się taką osobę zatrudnić będzie mogła liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. najniższej pensji" - zaznacza "Fakt".

Najniższa krajowa ma wynieść od 1 stycznia 3450 zł, a od lipca - 3600 zł. To by oznaczało, że firma za zatrudnienie mogłaby dostać nawet 1800 zł miesięcznie.

"Takie dofinansowanie przysługiwałoby przez 24 miesiące. I uwaga! Projekt przygotowywanej ustawy zakłada, że po upływie okresu wypłaty dofinansowania firma musiałaby zatrudnić seniora jeszcze przez kolejnych 12 miesięcy" - czytamy w "Fakcie".

Dodatek dla firm za prace zdalną

Rząd pracuje także nad specjalnymi dodatkami dla firm, które stworzą miejsca pracy zdalnej. Projekt ustawy trafił do konsultacji społecznych. Co się w nim znalazło? 7 tys. zł dodatku dla firmy, która zdecyduje się utworzyć miejsce pracy zdalnej oraz 900 zł za zatrudnienie rodzica na pół etatu – to nowe propozycje Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Kryteria przyznania pieniędzy już budzą kontrowersje. Chodzi o wymóg pozostawania w związku małżeńskim.

Nowe pomysły rządu mają być odpowiedzią na wymagania postawione Polsce przez dyrektywę Unii Europejskiej, której celem jest zwiększenie aktywności zawodowej w krajach członkowskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(287)
Gosia
2 miesiące temu
Matka emerytka będzie pracowała na córkę, bo matkę szybciej będą chcieli przyjąć do pracy, bo kasę dostanie pracodawca. Młodych do pracy przyjmować nie będzie się opłacało, bo całą pensję będzie musiał pracodawca zapłacić z własnej kieszeni. Poza tym, to jest wysyłanie staruszków do pracy, żeby szybciej na zdrowiu poupadali i nie pobierali emerytury. Osoby 40 i50 lat, to już szansy na pracę mieć nie będą...już nie mają. Porażka jakaś.
Zgon 528
2 miesiące temu
Pracuję 30 lat i moja emerytura przepadnie bo będę pobierać rente rodzinną po mezu na nic moja praca,kto weźmie moja wypracowaną emeryturę, niech się tym zajmą!!!!!!!!
Qogut
2 miesiące temu
Najpierw niech rząd uporządkuje stare przepisy wprowadzane kiedyś , po coś (no właśnie), np. ograniczające dochody dla emerytów mundurowych którzy nie osiągnęli pełnej emerytury co i tak ona pełna wynosi 75% pobieranego ostatnio uposażenia. A tutaj jakie paniska, jak to dbają o emerytów - nic tylko populizm
Obywatel
2 miesiące temu
A jak jest już emerytem i ma świadczenie to już nie może pracować to jest kolejny pomysł który rozróżnia emerytów i rencistów bo każdy powinien mieć możliwość pracy niezależnie od tego czy ma już świadczenie czy nie ma bo niejednokrotnie świadczenie nie starcza na życie a ci którzy normalnie pracują powinni mieć godne wynagrodzenie z którego by mogli się utrzymać
Zlosliwy
2 miesiące temu
No,my emeryci bedziemy praciwac a mlodzi,zdrowi,silni dalej veda siedziec na zasilkach i plodzic kolejne dzieci
...
Następna strona