Trwa ładowanie...
bErLVmdN

Notowania

Przejdź na

Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach"

- Jeśli pierś z kurczaka kosztowała w sklepie 30 zł, to rolnicy otrzymywali za kilogram żywej kury ok. 2 zł 30 groszy - powiedział Łukasz Czech, rolnik i założyciel AgroWe, w programie "Money. To się liczy". Jak tłumaczył, najwięcej marży zostaje w supermarketach. - Supermarkety są często zabezpieczone z przetwórcami umowami kwartalnymi, co pozwala sklepom w dłuższym terminie planować dostawy i poziom kosztów tych dostaw - tłumaczył. Skutkuje to tym, że jeśli nagle konsumenci zwiększają popyt i można zwiększyć ceny, to i tak większość marży trafia do supermarketów. Zdaniem Łukasza Czecha, w przyszłości rolnicy będą się konsolidować, by mieć większą siłę przebicia w dyskusji z supermarketami. Dodatkowo tym, co według niego przyspieszy proces zrzeszania się, będzie nowy Zielony Ład. - Wprowadzenie tego planu może się przełożyć na zredukowanie zbiorów zbóż o 20-30 proc. w UE - obawia się Czech. W tej sytuacji, jak uważa, rolnicy będą musieli się zrzeszać, żeby...

rozwiń
0
0
67
Podziel się
Komentarze (67)
zobacz więcej komentarzy (67)
bErLVmdZ
KOMENTARZE
(67)
Maria
rok temu
za truskawki płacą mi na skupie 3,-zł za kg i to jeszcze muszą być umyte i oszypułkowane a w markecie kosztują 18 zł za kg. i to jeszcze niewiadomego pochodzenia.To ma być zemsta opozycji przed wyborami chyba się już całkiem ta opozycja pogubiła.Gratuluje głupoty.Medal by się przydał.Skupy są w rękach opozycji za PO w dokumentacji za kup był wyższy jak sprzedaż a teraz nie można kombinować to bat na rolnika i producenta dowalić producentowi będzie wina PIS-u,to jest myślenie krótkowzrocznych.
Kam
rok temu
Polscy rolnicy już dawno powinni się zrzeszać w grupy producenckie. Tylko charakter nie bardzo pozwala, bo by się pozabijali. Bo jak to na przykład płacić sąsiadowi, który swój czas poświęca na jeżdżenie np na negocjacje z odbiorcami. Albo jak wspólnie używać sprzęt, który pracuje np tydzień w roku przy zbiorach - lepiej, żeby każdy wybulił na swój. Opowiadał mi kiedyś znajomy, jak chcieli u chłopa postawić bilbord pod reklamę. Dają mu 150 za miesiąc, a chłop na to, że to mało i oszustwo. Kumpel niewiele myśląc, zaproponował 1200 za rok - i chłop od razu się zgodził :-)
Lamasterium.
rok temu
Kilo kurczaka to nie kilo piersi. Trzeba zrobić film i pokazać ile da się wykorzystać z jednego kurczaka. Mało ludzi jest świadomych ze wszystko idzie na przemiał slurki, chrząstki. Itd. Brak informacji ile zarobi klient rolnika na kurczaku.
bErLVmer
nadsztygar
rok temu
Pan Biedroń jak wygra to nam Ślązakom z panem Śmiszkiem rzycie pokaże !!!
izaco
rok temu
kochani rolnicy , za tej syfiastej komuny wjeżdżaliście furmankami na osiedla i sprzedawaliście wszystko jaja, warzywa, owoce, smietane mleko mieso warzywa....... nikt wam mandatu nie dał a kto chciał kupował dobre jedzenie nie bylo dotacji i klęsk urodzaju lub nie DLACZEGO TERAZ TEGO NIE ROBICIE???????
...
Następna strona