Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KBB
|

Rolnicy chcą zablokować Warszawę. Protest przeciwko "zdziwaczałej ideologii"

21
Podziel się:

We wtorek 13 października ma się odbyć kilkudziesięciotysięczna manifestacja rolników. Chcą nie tylko przemaszerować przez stolicę, ale całkowicie ją zablokować, łącznie z drogami dojazdowymi. Chcą wpłynąć na Senat w sprawie tzw. "piątki dla zwierząt".

Rolnicy chcą zablokować Warszawę. Protest przeciwko "zdziwaczałej ideologii"
Przedstawiciele rolników ustalają z policją przebieg trasy wtorkowej manifestacji (Facebook.com, AGROunia)
bFetlcXp

- Oni mają teraz głosować, żeby się opamiętali, żeby zajrzeli do swoich sumień, czy żeby pomyśleli, kto na nich tak naprawdę głosował i dzięki komu są dzisiaj w parlamencie. Czy wybierają ciężko pracujących rolników (...) czy zdziwaczałą ideologię, która i tak na nich nie głosowała, i głosować nie będzie – mówił o senatorach Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Na konferencji przed jutrzejszym protestem był też lider AGROunii Michał Kołodziejczak. Zapowiedział, że we wtorek w stolicy spodziewa się na proteście co najmniej kilkudziesięciu tysięcy rolników.

Zobacz także: "Piątka dla zwierząt" w Senacie. Krzysztof Gawkowski o ruchu Andrzeja Dudy
bFetlcXr

Jak podał, mają oni przejść z Placu Zawiszy pod budynek Sejmu i Senatu, przechodząc obok budynku Ministerstwa Rolnictwa przy ul. Wspólnej.

- Jeżeli się okaże, że izba wyższa polskiego parlamentu, również podniesie swoją rękę na polskich chłopów, na polskich rolników, to w najbliższym czasie Polska zostanie sparaliżowana. Dotrzemy do każdego posła, dotrzemy do każdego senatora, zablokujemy wszystkie drogi dojazdowe do Warszawy(....) Ponad 100 miejsc w Polsce zostało już zablokowanych, wizyty u posłów, wizyty u senatorów, więc wprawę już mamy i my naprawdę się nie cofniemy - stwierdził Izdebski.

bFetlcXx

Jak natomiast przekazał stołeczny ratusz we wtorek zapowiedzianych jest kilkanaście zgromadzeń publicznych i przemarszów w centrum Warszawy. W związku z tym spodziewane są zmiany w ruchu oraz kursowaniu autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Objazdy będą zmieniały się wraz z przemieszczaniem się uczestników zgromadzeń. Pasażerowie mogą spodziewać się zmian tras linii tramwajowych: 1, 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35 oraz autobusowych: E-2, 107, 108, 109, 111, 116, 117, 118, 127, 128, 131, 151, 157, 158, 159, 166, 171, 174, 175, 180, 195, 200, 222, 501, 502, 503, 504, 507, 514, 517, 518, 519, 520, 521, 522 i 525.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, wywołuje protesty rolników i hodowców.

Uchwaloną we wrześniu nowelizacją, której projekt złożyli posłowie PiS, zajmują się obecnie senackie komisje. Senat ma rozpatrzyć ją na posiedzeniu plenarnym we wtorek 13 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFetlcXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
mm
rok temu
ta ideologia ma ponad 2000 lat a dopiero to zauważyliście?
mm
rok temu
mordercy zwierząt decydują o losach państwa, niebywałe! jeszcze chcą ustawowego pozwolenia na mordowanie! Ten koronawirus to kara za zbrodnie posłów i senatorów przez tyle lat tolerujących bestialstwo.
porszę uchwal...
rok temu
mam nadzieję, że PiS się nie cofinie i przyjmie tę ustawę ZGODNIE Z WOLĄ WIĘKSZOŚCI POLAKÓW!!!!!!!!!!
bFetlcXT
Internauta
rok temu
Głosowali na PiS więc mają to na co głosowali.
mamaMelmana
rok temu
rolnicy często dają się zmanipulować i to właśnie taka sytuacja! Jak takie miliony tracą przez taką ustawę to może czas skończyć z dotacjami i Krusem! Dlaczego konbieta która całe życie pracuje za najniższą i Państywo odbiera jej 30% zarobków otrzyma mniejszą emeryturę niż taki rolnik, który do budżetu wpłaca 300% mniej. Rozmuniem że praca na roli jest ciężka Ale litości nad zwalnianymi z dnia na dzień pracownikami nikt się nie lituje, nie dopłaca. Komisja, którą chce powołać rząd zamiast wolontariuszy będzie fikcją! korupcjogenna i na łańcuszku hodowców futer.
...
Następna strona