Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Rolnicy protestują pod Biedronką. Rozdali 10 ton ziemniaków

W czwartek AgroUnia, która pikietowała pod warszawską siedzibą Biedronki, rozdała 10 ton ziemniaków, za które w sklepie trzeba płacić 1-1,5 zł za kilogram. Skąd taka akcja? - To ziemniaki z mojego pola. Kiedy widzę, jakie są w tej chwili oferty dla rolników: 20-30 groszy za kilogram, a jeszcze kupujący mówią, że będą musieli odliczyć 20-30 procent na odpady, to cena tych ziemniaków spada do kilkunastu groszy. Zatem rozdanie 10 ton ziemniaków to dla nas około 2 tys. zł straty. Dużo, ale i mało. My za pomocą tej akcji chcemy pokazać, jak wypaczony i wydłużony jest łańcuch dostaw w Polsce - mówił lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, który przed demonstracją był gościem programu "Money. To się liczy". - Rolnik to nie jest człowiek, który ma sprzedawać, tylko ma skupić się na produkcji. A państwo polskie powinno stworzyć mu takie warunki, żeby mógł na tym normalnie zarobić i aby tej produkcji nie przerwał - komentował.

KOMENTARZE
(5)
Polak
3 lata temu
Za PO rolnik nie mógł swoich produktów sprzedawac. Teraz za PISu moze sprzedawac bezpośrednio wszystko
Adam
3 lata temu
Nic nie stoi na przeszkodzie aby agrounia stworzyła sieć sklepów "prosto od rolnika". A no tak moment do tego trzeba by coś zrobić a nie tylko brać dotacje a później narzekać na wszystko... :) Nie pasują ceny dyktowane przez Biedronkę to nie dostarczajcie towaru do Biedronki tylko do Żabki albo sprzedawajcie bezpośrednio na targowiskach tudzież po prostu otwórzcie własną sieć sklepów i zobaczcie skąd te wszystkie dziwne marże się biorą.
Asia
3 lata temu
Może. niech wprowadza dopłaty, rolnicy zarobia a ceny pozostana niskie
Qwerty
3 lata temu
Niestety, pośrednicy są potrzebni przy handlu, ale należałoby chyba ustalić marże jakie mogą pobierać, bo najwięcej traci KONSUMENT! Skoro handlarzowi nie opłaca się sprzedawać przy marży 20 gr za kg ,to jak ma się rolników i opłacać produkować. Kto tu ponosi największe koszty? Producent! Kto najwięcej zarabia? Pośrednik. Mój znajomy zawsze powtarza: pamiętaj, lepszy belejaki handel niż najlepsza produkcja! I tak to wygląda obecnie.
Pyra
3 lata temu
I mają racje!!!!! Gdzie nie spojrzeć to sztucznie potworzeni pośrednicy-nieudacznicy co żerują na pracy innych!!! Polikwidować to wszystko w cholerę!