Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
agrounia
07.10.2020 09:40

Protest rolników. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia

Nie wyjeżdżajcie, jeśli nie musicie – mówi do kierowców szef rolniczego OPZZ. O godzinie 10 na ponad sto dróg w całej Polsce wyjdą rolnicy, by wyrazić swój sprzeciw przeciw ustawie zakazującej m.in. hodowli zwierząt futerkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
Protest rolników. Agrounia ostrzega: tak będzie wyglądał ruch na około stu drogach w Polsce

Protest rolników. Gdzie wystąpią utrudnienia?

Kierowcy mogą w środę napotkać na utrudnienia na drogach w kilku województwach, a to za sprawą rolników, którzy zapowiadają protesty przeciwko tzn. piątce Kaczyńskiego.

Ogólnopolska akcja rolników ma rozpocząć się o godz. 10 i potrwa do południa.

Tak "zapowiada" to, co będzie się działo, Michał Kołodziejczyk z Agrounii:

- Chcemy zaapelować do społeczeństwa: jeżeli nie musicie jutro wyjeżdżać na drogi publicznie, to nie róbcie tego, będą utrudnienia w całym kraju. To, co robi rząd, skłania nas do tego – powiedział Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ.

Beger o skutkach "piątki dla zwierząt": będą sznury w stodołach i samobójstwa

Wtóruje mu organizator akcji, Michał Kołodziejczak z Agrounii.

"Większość Podlasia będzie zablokowana, praktycznie cała Wielkopolska, wiele ciągów w województwie łódzkim, zablokowane będą ważne ciągi na Pomorzu, a także województwo lubelskie w dużej części" – wylicza Kołodziejczak.

Jan Krzysztof Ardanowski ostrzega rządzących, że rolnicy nie wybaczą im głosowania za "piątką dla zwierząt" (amb) PAP/Rafał Guz
Ardanowski: wieś jest rozgoryczona. 7 października rolnicy zablokują drogi

A bardziej konkretnie? W województwie pomorskim rolnicy zablokują ruch na rondach w Chwaszczynie czy Żukowie oraz na drogach krajowych nr 22 i 55, a także DK 22 w Rychnowach między Chojnicami i Człuchowem, DK 55 w miejscowości Rychnowy Żuławskie niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego oraz w Słupsku, Gniewie, Nowej Karczmie czy powiecie kościerskim (źródło: trójmiejska "Gazeta Wyborcza").

W województwie podlaskim utrudnienia mogą wystąpić na DK 66 (Zambrów – Wysokie Mazowieckie), DK 61 (Stawiski –Grajewo), DK 8 (Suwałki – Szypliszki), DW 690 (Drohiczyn – Sikwy Duże – Siemiatycze), DK 65 (Białystok – Grajewo), DW 677 (Śniadowo – Łomża), DK 63 i 66 (Wygoda – Zambrów – Wysokie Mazowieckie). DK 8 (Suchowola - Białystok).

W województwie lubuskim rolnicy na pewno pojawią się w dwóch miejscach. Zablokują węzeł trasy S3 oraz drogę krajową nr 32 koło Sulechowa. Urząd Miasta poinformował, że do godziny 13:00 niemożliwy będzie zjazd/wjazd z drogi S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa oraz zjazd z trasy S3 do miasta, a także w kierunku Poznania i Sławy.

Podobnie będzie w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Tam protestujący zablokują krajową "22" w stronę Strzelec Krajeńskich (źródło: serwis News Lubuski).

W Wielkopolsce mają być zablokowane następujące drogi: droga krajowa nr 11 Nowe Miasto - Środa Wlkp., DK 11 Budzyń, DK 92 Poznań - Pniewy (miejscowość Sękowo), DK 12 Leszno - Kąkolewo, DK 12 Leszno - Wschowa, DK 25 Ostrów - Kalisz, droga wojewódzka nr 432 Śrem - Leszno, DW 308 Gostyń – Kościan (źródło: serwis MotoSygnały).

W województwie mazowieckim protesty będą miały miejsce: na odcinku trasy krajowej numer 7 Strzegowo-Mława (powiat mławski), na odcinku trasy krajowej numer 50 z Kołbieli (powiat otwocki) w kierunku Mińska Mazowieckiego - początek już o godzinie 9, możliwa będzie też akcja w Glinojecku (powiat ciechanowski). Źródło: Echodnia.pl

Rolnicy w okolicach Mławy

W województwie łódzkim blokad można spodziewać się w miejscowości Wróblew, w powiecie sieradzkim oraz w Sójkach, w powiecie kutnowskim. Blokadę zapowiedzieli rolnicy także na wyjazdach dróg krajowych w samym Kutnie (źródło: TVP Łódź).

W województwie podkarpackim zablokowana ma być trasa Dębica-Mielec.

Organizatorzy w województwie opolskim uspokajają, że nie zablokują dróg, tylko spowolnią ruch poprzez przejazd ciągnikami. O godz. 10.00 wyruszą w stronę Lublińca, gdzie zawrócą, a następnie skierują się do Olesna. W okolicy Opola rolnicy mają pojawić się na drodze krajowej 45. Wystartują z okolic Zajazdu Leśnego w Osowcu, skąd traktorami DK 45 przejadą obwodnicą północną Opola w kierunku ulicy Wrocławskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2020

weraRozpędzić tych zadymiarzy, oni powodują zagrożenie na drogach -- wprowadzić im podatek dochodowy, zlikwidować ten śmieszny krus, zlikwidować wszelkie … Czytaj całość

07-10-2020

Romekdobrze dobrze walczyć o swoje

07-10-2020

KOKOZabrać dotacje do paliwa ,dlaczego ja mam się składać na paliwo dla nich ,które oni marnują.A gdzie są ekolodzy???? przecież to jest najgłupsza forma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (825)