Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Roman Giertych zaprasza Jarosława Kaczyńskiego do sądu. "Spotykamy się 10 września"

340
Podziel się

Ciąg dalszy kontrowersji wokół 50 tysięcy złotych, które Austriak Gerald Birgfellner miał wręczyć prezesowi PiS. Jarosław Kaczyński był listownie wzywany do oddania pieniędzy, a ponieważ tego nie zrobił, sprawa trafi do sądu.

Roman Giertych zaprasza Jarosława Kaczyńskiego do sądu.
Roman Giertych zaprasza Jarosława Kaczyńskiego do sądu. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bDAwrxKJ

"Szanowny Panie Prezesie! Już 10 września o godz.15:20 spotykamy się w sądzie w sprawie zwrotu 50 tyś. PLN, które zdaniem p. Geralda Birgfellnera przyjął Pan od niego w kopercie bez podstawy prawnej" - napisał na Twitterze Roman Giertych, pełnomocnik Birgfellnera.

"Mam nadzieję, że przez lato da Pan radę wstąpić na pocztę odebrać list z sądu" - dodał. W ten sposób odniósł się do tego, że Jarosław Kaczyński nie odebrał wcześniej listownego wezwania do oddania pieniędzy.

bDAwrxKL

Giertych informował o tym pod koniec marca, podkreślając, że list był dwukrotnie awizowany. To właśnie wtedy zapowiedział, że kieruje sprawę do sądu.

Zobacz także: Obejrzyj też: Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien zostać przesłuchany? Balcerowicz odpowiada

Rzecznik PiS Beata Mazurek tłumaczyła, że prezes pracuje i być może nie odebrał wezwana, bo "nie było go w domu". Podkreślała też, że Jarosław Kaczyński nie przyjął żadnej koperty z pieniędzmi.

bDAwrxKR

Koperta to jeden z wątków tak zwanej afery Srebrnej. Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że na polecenie prezesa PiS miał przekazać 50 tys. zł dla duchownego, którego podpis był potrzebny do uruchomienia budowy dwóch wież na działce przy ulicy Srebrnej.

Austriak wyjął je z prywatnego konta i przyniósł do siedziby PiS na Nowogrodzkiej. Zeznał, że pamięta, iż kopertę z gotówką miał w rękach prezes Kaczyński.

Oprócz kwestii koperty, Gerald Birgfellner twierdzi, że prezes PiS i spółka Srebrna nie zapłacili mu za wykonane prace przygotowawcze przy projekcie budowy dwóch wież na należącej do spółki działce. Domaga się 1,3 mln euro.

bDAwrxKS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAwrxLm
KOMENTARZE
(340)
Kasztanowy Kr...
2 lata temu
dziadyga ponad prawem?Ciekawe jak długo?
akjs
2 lata temu
przecież po drugim awizie sąd przyjmuje że przesyłka została doręczona skutecznie każdy kto miał do czynienia z sądami w Polsce doskonale to wiedzą czyżby Jaśnie Pan Prezes był ponad prawem
tedi
2 lata temu
najpierw trzeba umieć czytać aby przeczytać awizo MAM nadzieje że dowiozą go kibitką do Sądu
bDAwrxLn
BABCIA EWA
2 lata temu
SREBRZYSTO KRYSTALICZNY ZŁODZIEJ
Jetrzy
2 lata temu
Wyjaśnię Pani Mazurek i Prezesowi tajniki odbierania listu poleconego. Jak adresata nie ma w domu Listonosz zostawia w skrzynce awizo. Jak adresat wraca do domu (o dowolnej porze - awizo nie znika na noc), to wyciąga ze skrzynki takie awizo i w dogodnej dla siebie porze (ma na to 14 dni) odbiera je na poczcie. Awizo jest powtarzane jeszcze raz na tydzień przed końcem tego terminu. Proszę nie dziękować. Ja tak ze szczerego serca chciałem pomóc.
...
Następna strona