Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. "Wyborcza": ksiądz, który miał dostać 50 tys. zł, zniknął

Ksiądz Rafał Sawicz na początku lutego wziął pilny urlop i poinformował, że chce odejść z pracy - wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej". Sawicz to jedna z osób, których podpis był niezbędny, żeby mogła wystartować budowa wieżowca przy ulicy Srebrnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Działka przy ulicy Srebrnej. To tu miał powstać 190-metrowy wieżowiec. (Fot: Adam Burakowski/REPORTER)

Zasiada on w radzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego - fundacji, która jest większościowym udziałowcem spółki Srebrna. Na działce należącej do tej spółki miał powstać 190-metrowy wieżowiec. Za prace przygotowcze do budowy odpowiedzialny był Austriak Gerlad Birgfellner.

Na początku stycznia tego roku złożył on zawiadomienie do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego, z którym miesiącami omawiał szczegóły inwestycji. Twierdzi, że Kaczyński nie chce mu zapłacić za wykonane prace.

Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Szef komisji ds. VAT zabiera głos

Żeby inwestycja mogła wystartować, potrzebne były podpisy członków rady Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, a więc m.in. właśnie Sawicza. Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Kaczyński polecił mu w tym celu zapłacić księdzu 50 tys. zł. Po upublicznieniu tych zeznań zaczęto bliżej interesować się Sawiczem.

Okazało się, że w 2016 roku odszedł ze stanu kapłańskiego, choć w nieformalny sposób. Kuria uznaje go za "duchownego zaginionego". Odnalazł się w gdańskim ratuszu, gdzie pracuje jako urzędnik.

A właściwie pracował, bo 8 lutego zniknął. "Sawicz w trybie nagłym wziął miesięczny urlop. Poinformował też, że chce natychmiast odejść z pracy i poprosił o zgodę na wykorzystanie zaległego urlopu" - czytamy w "Wyborczej".

Nie wiadomo, gdzie teraz jest. Komórkę, której numer podali dziennikarzom współpracownicy Sawicza, odbiera ktoś inny. Znajomym były duchowny powiedział zaś, że będzie za granicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2019

onNo proszę... szybko się zorientował, że trza wiać....

21-02-2019

bobNo to list gonczy, panie Ziobro!!!!!

21-02-2019

aldiPewnie i dokumenty sie zawierusza.

Rozwiń komentarze (782)