Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Romaszewski dla Money.pl: Zmiana lidera to koniec PiS

0
Podziel się:

Senator PiS czuje, że w Polsce dojrzewa poważny bunt. O czym mówi?

Romaszewski dla Money.pl: Zmiana lidera to koniec PiS
(AGENCJA SE/East News)
bFevtIol
Senator PiS Zbigniew Romaszewski komentuje wyborczy wynik swojej partii. Polityk przeczuwa, że w Polsce dojrzewa poważny bunt. Komentuje też spekulacje o odejściu Jarosława Kaczyńskiego.

Money.pl: Jest Pan rozczarowany?

*Zbigniew Romaszewski, senator PiS: *Trudno powiedzieć, czy jestem rozczarowany. Dzisiaj chodziłem po Warszawie po kilku lokalach wyborczych i muszę powiedzieć, że wynik był dla mnie całkowicie nieprzewidywalny. Jedyna rzecz, która charakteryzowała ludzi na ulicach, to był bunt.

Przeciwko czemu?

Dominuje jakieś poczucie zagrożenia. Ludzie nie do końca wiedzą, o co im naprawdę chodzi. Coś im bardzo dolega, ale to się dopiero krystalizuje.

bFevtIon

Czy to się wykrystalizowało w dobrym wyniku Palikota?

Właśnie myślę, że tak. Palikot to jest taki czysty, niczym niepodparty populizm. W tej chwili część opinii publicznej reaguje bardzo populistycznie. Bardzo się tego boję i to bez znaczenia, kto wygrał. Myślę, że będziemy przeżywali bardzo duży kryzys społeczny.

Zresztą w całej Europie mamy do czynienia z takim buntem. Wielki ruch pokrzywdzonych w Hiszpanii, to niezadowolenie dociera do Brukseli. To się rodzi także u nas. 30 procent młodzieży nie ma pracy i ta młodzież będzie decydowała przez najbliższe dwa, trzy lata o rozwoju tego buntu.

bFevtIot

źródło: dane PKW z ponad 63 proc. obwodów

Jednak ta młodzież i to sfrustrowane społeczeństwo daje mandat na kolejne cztery lata Platformie.

To jest kwestia chwilowych i przypadkowych załamań kampanii. A ci ludzie za chwilę będą się już zupełnie inaczej zachowywali. I tego się boję.

Ale mówi Pan o buncie, tylko jak pokazuje wynik, Polacy nie zbuntowali się przeciwko Platformie.

Pogadamy za trzy lata.

bFevtIou

Nie znudzi się PiS-owi być ciągle w opozycji?

W opozycji się jest i już. Na to nie ma rady. Jeżeli ludzie wybierają tak a nie inaczej, to taki jest wynik. Poglądy jednak ma się jedne na zawsze, one nie ulegają zmianom. Polacy wybrali inne poglądy, co na to poradzić?!

Szóste przegrane wybory to jest już powód, żeby zmienić lidera?

Nie widzę powodu do zmiany szefa. Zmiana lidera to byłby koniec PiS-u.

bFevtIov
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t160797.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/palikot;powinien;zostac;wicepremierem,83,0,932691.html) Palikot powinien zostać wicepremierem Dr Bartłomiej Biskup tłumaczy jaką rolę na lewej stronie sceny politycznej może odegrać Ruch Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t20798.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/katastrofalny;wynik;sld;stracilismy;historyczna;szanse,76,0,932684.html) Fatalny wynik SLD. Napieralski na dywanik _ - Oczekuję na rozmowę z przewodniczącym, jak wszyscy członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej _- mówi Wojciech Olejniczak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t160783.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;liczy;na;kolejne;wybory,62,0,932670.html) PJN zapowiada wyjazdy. "To się musi udać" Politycy tej partii zapewniają, że po przegranej w wyborach ich ugrupowanie nie przestanie istnieć.
bFevtIoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)