Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ruch na łasce Orlenu. Czas mija, a dystrybutor prasy ledwie zipie

62
Podziel się

Ruch jest w jeszcze gorszej kondycji niż przed rokiem, kiedy doszło do restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Zarządzający znaną od dekad marką, liczą już tylko na cud. Jego sprawcą może być paliwowy gigant. Jednak Orlen nie śpieszy się na ratunek.

Kioski Ruchu od dekad są na polskich ulicach. Czy znikną?
Kioski Ruchu od dekad są na polskich ulicach. Czy znikną? (Wikimedia Commons CC BY, Henryk Borawski)
bDJlmfvp

Pod koniec sierpnia tego roku sąd zatwierdził układ Ruchu z wierzycielami. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem długi w stosunku do wydawców mają zostać zredukowane ze 162 mln zł do 31 mln zł.

Z kolei sam Ruch ma zgodnie z tym postanowieniem zostać wchłonięty przez Orlen. Do finalizacji transakcji z udziałem spółki Skarbu Państwa, jaką jest Orlen, potrzebna jednak zgody urzędu antymonopolowego.

Zobacz także: Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych
bDJlmfvr

Jak donosi "Puls Biznesu", dystrybutor prasy czeka na tę zgodę ledwie zipiąc. Dlaczego Orlen w ogóle jest zainteresowany Ruchem? Rzecz związana jest z nową strategią koncernu.

PKN Orlen ma zamiar w najbliższych latach rozwijać swój handlowy format O!Shop i to nie tylko na swoich stacjach benzynowych. Do tego potrzebne są punkty sprzedaży, a te posiada Ruch.

Nie jest to autorska strategia polskiego giganta. Bardzo podobnie ze swoimi niepaliwowymi produktami robią MOL i Circle-K. Jak się wydaje, taki scenariusz jest jedynym, w którym Ruch może w ogóle przetrwać.

bDJlmfvx

Z ostatniego sprawozdania nadzorcy sądowego spółki, firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja wynika, jak donosi "PB", że Ruch wciąż istnieje tylko dlatego, że największy wierzyciel, czyli kontrolowany przez państwo Alior Bank, warunkowo utrzymuje jego finansowanie.

Co zatem oczywiste, Ruch uzależniony jest od tego czasowego dofinansowania, a jedynym ratunkiem jest transakcja z Orlenem. Kiedy może do niej dojść? Niestety na to pytanie nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie udziela jej również sam Orlen, pytany przez dziennikarzy "PB".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJlmfvS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Maria
rok temu
Spółka skarbu państwa ma przejąć prywatną firmę jaką jest Ruch a to ciekawe. Większość kiosków to punkty bez wody i kanalizy. Jak to Orlen widzi że ajeny będzie sam pracował po 12 godz codziennie bez wolnego. Bo nikogo nie jest stać na zatrudnienie pracownika, za którego później Mańka trzeba i tak płacić. Była odgorna decyzja rządu że orlen ma ratować Ruch za wszelką cenę. Już jeden prezes z Ruchu wyprowadził miliony. Teraz jakoś z Orlenu trzeba kasę w białych rękawiczkach wyprowadzić. Absurd goni absurd
gar
rok temu
Tylko sprzedaż obajtków - kiełbasopodobne w bułce z sosem może uratować kioski.
suunn
rok temu
Kiosk to przeżytek, co ma oferować? Wszystko co się tam znajduje spokojnie można znaleźć gdzie indziej.
bDJlmfvT
Hamster
rok temu
Banda złodziei okradająca prowadzących kioski.
Bankier
rok temu
Ten alior to ma pecha wszyscy których finansuje maja kłopoty chyba zaraz sam bank będzie miał problem. Kiedyś chciałem kredyt na firmę w tym banku to powiedzieli ze mam słabe wyniku oczywiście bez podkręcania, a tu pech ci z dobrymi wynikami prawie leza
...
Następna strona