Notowania

wiadomości
31.10.2019 13:42

Ruch na łasce Orlenu. Czas mija, a dystrybutor prasy ledwie zipie

Ruch jest w jeszcze gorszej kondycji niż przed rokiem, kiedy doszło do restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Zarządzający znaną od dekad marką, liczą już tylko na cud. Jego sprawcą może być paliwowy gigant. Jednak Orlen nie śpieszy się na ratunek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Kioski Ruchu od dekad są na polskich ulicach. Czy znikną? (Fot: Henryk Borawski)

Pod koniec sierpnia tego roku sąd zatwierdził układ Ruchu z wierzycielami. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem długi w stosunku do wydawców mają zostać zredukowane ze 162 mln zł do 31 mln zł.

Z kolei sam Ruch ma zgodnie z tym postanowieniem zostać wchłonięty przez Orlen. Do finalizacji transakcji z udziałem spółki Skarbu Państwa, jaką jest Orlen, potrzebna jednak zgody urzędu antymonopolowego.

Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Jak donosi "Puls Biznesu", dystrybutor prasy czeka na tę zgodę ledwie zipiąc. Dlaczego Orlen w ogóle jest zainteresowany Ruchem? Rzecz związana jest z nową strategią koncernu.

PKN Orlen ma zamiar w najbliższych latach rozwijać swój handlowy format O!Shop i to nie tylko na swoich stacjach benzynowych. Do tego potrzebne są punkty sprzedaży, a te posiada Ruch.

Nie jest to autorska strategia polskiego giganta. Bardzo podobnie ze swoimi niepaliwowymi produktami robią MOL i Circle-K. Jak się wydaje, taki scenariusz jest jedynym, w którym Ruch może w ogóle przetrwać.

Z ostatniego sprawozdania nadzorcy sądowego spółki, firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja wynika, jak donosi "PB", że Ruch wciąż istnieje tylko dlatego, że największy wierzyciel, czyli kontrolowany przez państwo Alior Bank, warunkowo utrzymuje jego finansowanie.

Co zatem oczywiste, Ruch uzależniony jest od tego czasowego dofinansowania, a jedynym ratunkiem jest transakcja z Orlenem. Kiedy może do niej dojść? Niestety na to pytanie nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie udziela jej również sam Orlen, pytany przez dziennikarzy "PB".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, ruch, orlen, handel
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2019

MariaSpółka skarbu państwa ma przejąć prywatną firmę jaką jest Ruch a to ciekawe. Większość kiosków to punkty bez wody i kanalizy. Jak to Orlen widzi że … Czytaj całość

31-10-2019

suunnKiosk to przeżytek, co ma oferować? Wszystko co się tam znajduje spokojnie można znaleźć gdzie indziej.

31-10-2019

garTylko sprzedaż obajtków - kiełbasopodobne w bułce z sosem może uratować kioski.

Rozwiń komentarze (62)