Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Ryszard Petru wrócił do biznesu. W ofercie restrukturyzacja, pomnażanie kapitału, sukcesja

150
Podziel się:

Jak zapowiedział, tak zrobił. Ryszard Petru zaprezentował stronę internetową nowej firmy, która ma świadczyć usługi dla biznesu.

Przed kilkoma miesiącami yszard Petru zapowiedział, że wróci do polityki
Przed kilkoma miesiącami yszard Petru zapowiedział, że wróci do polityki (eastnews, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

- Zgodnie z deklaracją złożoną w lipcu tego roku powróciłem do biznesu. W poniższym poście przedstawiam zakres usług, który oferujemy polskim przedsiębiorcom jak również osobom indywidualnym. Oferta tych usług bazuje na doświadczeniu zespołu, z którym współpracuję, zdobytym zarówno w bankowości, firmach konsultingowych, jak i w realnej gospodarce – napisał Ryszard Petru na profilu w serwisie LinkedIn.

Petru oferuje usługi m.in. w zakresie sukcesji, czyli przekazywania firm spadkobiercom.

– Spotykam się ostatnio z wieloma firmami, w których pilnym staje się temat sukcesji. W Polsce ze względu na 40 lat komunizmu nie wykształcił się model sukcesji w rodzinie. Brak takich rozwiązań w przypadku choćby zdarzeń losowych może doprowadzić do poważnych komplikacji, nie wspominając o ryzyku wymuszonej sprzedaży firmy. Program sukcesji jest wyzwaniem prawnym, biznesowym i relacyjnym. Niezbędne jest zarówno zrozumienie potrzeb poszczególnych członków rodziny, jak i dostosowanie ich do optymalnego modelu biznesowego– napisał Petru.

Co poza tym? Restrukturyzacja, renegocjacje umów z bankami, pozyskiwanie kapitału, a dla tych, którzy nie potrzebują "gaszenia pożarów" – pomnażanie majątku. Nie wszystkie zakładki działają (a może to przeciążenie spowodowane zainteresowaniem stroną?). Petru nie przedstawił swojego zespołu, zapewnił tylko, że będą to specjaliści z doświadczeniem " w bankowości, firmach konsultingowych, jak i w realnej gospodarce".

Zobacz także: Obejrzyj: 500+ tylko dla pracujących, ale nie dla zamożnych. Ryszard Petru chce skorygować program

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(150)
RysiuP
4 lata temu
Zobaczycie ja jeszcze powstanę! Jak pen***is z popiołów!
Nowośmieszni
4 lata temu
Czy Rysiek zna pojęcie RESTRUKTURYZACJIA? wbrew pozorom to nie żadnego związku z gastronomią i restauracjami... Powiedzcie mu...
Gość
4 lata temu
Ten Pan już miał swoje "pięć minut".. Z tego Pana ani polityk, ani biznesmenem.
żeby tylko ni...
4 lata temu
od góry i nie rozleciała na sześciu króli
ajka
4 lata temu
ciekawe czy w portfolio wpisał pomnożenie kapitału w nowoczesnej :D
...
Następna strona