Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Rząd ma pełnomocnika ds. łowiectwa. To poseł Solidarnej Polski

165
Podziel się:

Edward Siarka został nowym wiceministrem środowiska - i jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Jak podaje resort, ma się zająć "racjonalną ochroną polskiej przyrody".

Rząd ma pełnomocnika ds. łowiectwa. To poseł Solidarnej Polski
Rząd ma pełnomocnika do spraw leśnictwa i łowiectwa (PAP, Rafał Guz)

Akt powołania na nowe stanowisko wręczył Edwardowi Siarce Michał Woś, szef resortu środowiska.

"Jego powołanie gwarantuje racjonalną ochronę polskiej przyrody i gospodarowanie jej zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Jak zapewniają przedstawiciele ministerstwa, Siarka "będzie kontynuował politykę ministra Michała Wosia szczególnej ochrony naszego dziedzictwa narodowego, jakim są polskie lasy".

Zobacz także: Renata Beger atakuje Kaczyńskiego za "Piątkę dla zwierząt"

"Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo, także w połączonym resorcie środowiska i klimatu, a docelowo w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa" - podaje również resort.

- Będziemy odpowiadali za kwestie związane z ochroną środowiska, w tym aspekcie związanym z ochroną lasów, łowiectwa, bioróżnorodności. To, co stanowi bogactwo naszego krajoobrazu - powiedział nowo powołany pełnomocnik na Twitterze Solidarnej Polski. Wśród pierwszych zadań wymienił kwestię Puszczy Białowieskiej. - Temat bardzo trudny, ale musimy się zdecydować na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa - dodał.

Siarka jest posłem już od pięciu kadencji, obecnie zajmuje stanowisko przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa. Wcześniej był samorządowcem - m.in. wójtem gminy Raba Wyżna. Jak podkreśla resort w komunikacie, Siarka był też członkiem władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej.

Od listopada 2019 r. Siarka jest wiceszefem klubu parlamentarnego PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(165)
$@13
2 lata temu
Kiedy zajmujecie się ekoterrystami?? Już przenikli nawet do rządu, są silni i mają potężny zagraniczny kapitał!! Rozwala rolnictwo, lasy . Problemów dużo asf, za dużo Wilków itp. potrzebujemy odważnego ministra!!!!
Gdańszczanin
2 lata temu
Będzie odpowiadał za ochronę dziedzictwa narodowego jakim są polskie lasy. Te lasy które wyciął nasz kolega Szyszko. Ważne że jest kolejny stołek dla kolegi.
ja
2 lata temu
Politykom ciężko o zgodę, ale perspektywa utraconych stołków pomaga się dogadać. Wymieniają się stołkami, tworzą nowe, politycy idą po władzę, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Qobieta
2 lata temu
łowiectwo a raczej przepisy w tm obszarze, wymagają reformy, dobrze że ktoś taki jest. Oby tylko nie był figurą woskową.
Podatki i Skł...
2 lata temu
tak podcina się gałąź na której się siedzi... pozostaje Konfederacja
...
Następna strona