Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd ma pełnomocnika ds. łowiectwa. To poseł Solidarnej Polski

Edward Siarka został nowym wiceministrem środowiska - i jednocześnie pełnomocnikiem rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. Jak podaje resort, ma się zająć "racjonalną ochroną polskiej przyrody".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rząd ma pełnomocnika do spraw leśnictwa i łowiectwa (Fot: Rafał Guz)

Akt powołania na nowe stanowisko wręczył Edwardowi Siarce Michał Woś, szef resortu środowiska.

"Jego powołanie gwarantuje racjonalną ochronę polskiej przyrody i gospodarowanie jej zasobami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Jak zapewniają przedstawiciele ministerstwa, Siarka "będzie kontynuował politykę ministra Michała Wosia szczególnej ochrony naszego dziedzictwa narodowego, jakim są polskie lasy".

Renata Beger atakuje Kaczyńskiego za "Piątkę dla zwierząt"

"Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny za leśnictwo i łowiectwo, także w połączonym resorcie środowiska i klimatu, a docelowo w Ministerstwie Rolnictwa i Leśnictwa" - podaje również resort.

- Będziemy odpowiadali za kwestie związane z ochroną środowiska, w tym aspekcie związanym z ochroną lasów, łowiectwa, bioróżnorodności. To, co stanowi bogactwo naszego krajoobrazu - powiedział nowo powołany pełnomocnik na Twitterze Solidarnej Polski. Wśród pierwszych zadań wymienił kwestię Puszczy Białowieskiej. - Temat bardzo trudny, ale musimy się zdecydować na jakąś wersję ratowania tego wyjątkowego dziedzictwa - dodał.

Siarka jest posłem już od pięciu kadencji, obecnie zajmuje stanowisko przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa. Wcześniej był samorządowcem - m.in. wójtem gminy Raba Wyżna. Jak podkreśla resort w komunikacie, Siarka był też członkiem władz wojewódzkich Ochotniczej Straży Pożarnej.

Od listopada 2019 r. Siarka jest wiceszefem klubu parlamentarnego PiS jako przedstawiciel Solidarnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2020

Ja!Poproszę jeszcze pełnonocnika od spraw wędkarstwa!!!!!

03-10-2020

sagaOdchudzanie zatrudnienia w ministerstwach - wg piss

03-10-2020

ferdekno a gdzie fucha dla mnie

Rozwiń komentarze (165)