Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS zapowiada: będą rekompensaty dla rolników za "piątkę dla zwierząt"

"Będą rekompensaty dla rolników", zapewnia Radosław Fogiel z PiS. To ma być jedno z pierwszych nowego ministra rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rolnicy mocno protestują przeciw "piątce" (Fot: Rafał Guz)

Jak zapowiedział wicerzecznik PiS w radiowej "Trójce", dopłaty otrzymają "ci, którzy stracą w wyniku ustawy o ochronie zwierząt".

"Jednym z pierwszych zadań nowo mianowanego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy, będzie rozmowa na temat rekompensat" - dodał Radosław Fogiel. I dodał, że dopłaty mają być "adekwatne do przewidywanych strat".

Nad nowelą ustawy pracuje obecnie Senat, ale co do kierunku, w którym idą zmiany, nie jest przekonany prezydent Duda.

Beger o skutkach "piątki dla zwierząt": będą sznury w stodołach i samobójstwa

O sprawie w "Trójce" mówił również jego doradca, Andrzej Waśko. Zapewnił, że prezydent spotyka z przedstawicielami związków rolniczych. Przyznał też, że ustawa rodzi "poważne" skutki gospodarcze i polityczne. Waśko dodał, że prezydent Duda, decydując o jej losach, będzie kierował się "dobrem polskiego rolnictwa".

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika. Nowela przyznaje prawo do rekompensaty z budżetu państwa z tytułu zaprzestania chowu lub hodowli zwierząt futerkowych.

W sprawie planowanych zmian od dłuższego czasu protestują środowiska rolnicze. Ostatni protest odbył się w środę w stolicy. Protestowali związkowcy z AGROUnii, ale i posłowie Konfederacji Krzysztof Bosak i Robert Winnicki, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także była posłanka Samoobrony Renata Beger. Delegację komitetu protestacyjnego rolników przyjął prezydent Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2020

uwagatu nie chodzi o zwierzęta ale o wojnę gospodarczą mamy 1 miejsce w sprzedaży drobiu i 3 w mięsie wołowym to nie podoba się zachodowi i poprzez … Czytaj całość

03-10-2020

KazimierzŁatwo się cudze rozdaje. Aktualnie każdy dorosły Polak ma ok.70 tys.zł. długu do spłacenia. Ponoć należy do tego doliczyć ok.250 tys.zł. długu … Czytaj całość

03-10-2020

AndrzejOjej. Jacy oni kochani. Ciekawe kto sie zrzuci na rekompensaty ?

Rozwiń komentarze (22)