Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Rząd chce przez weekend zapobiec buntowi firm. "Łamanie prawa nie przyczyni się do szybszego zwalczenia pandemii"

71
Podziel się

Wiceminister z resortu rozwoju poinformowała w piątek o starcie infolinii ws. wsparcia dla firm, chcących mimo restrykcji otwierać działalność. - Poziom emocji wśród przedsiębiorców jest wysoki. Stąd nasze działanie służące temu, by jak najszerzej dotrzeć do środowisk i wyciągnąć kolejne wnioski - powiedziała Olga Semeniuk.

Rząd chce przez weekend zapobiec buntowi firm. "Łamanie prawa nie przyczyni się do szybszego zwalczenia pandemii"
Resort chce "weryfikować”, jakie narzędzia, instrumenty wsparcia widzą dla siebie przedsiębiorcy, którzy próbują i chcą otworzyć działalność od przyszłego tygodnia.- zapowiada Semeniuk (PAP, Tytus Żmijewski)
bDKjpySt

- Ruszyła weekendowa infolinia ws. wsparcia dla przedsiębiorców, którzy planują, mimo restrykcji, otwierać działalność - powiedziała PAP wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk. Poziom emocji wśród przedsiębiorców jest wysoki - stąd nasze działanie, by wyjść naprzeciw przedsiębiorcom, podjąć z nimi konstruktywny dialog - dodała.

Jak powiedziała Semeniuk, od piątku przez cały weekend przedstawiciele biura komunikacji ARP, jak też portalu biznes.gov.pl i infolinii biznes.gov w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii w departamencie gospodarki cyfrowej "będą kontaktować się z przedsiębiorcami, grupami, izbami, stowarzyszeniami, które za pośrednictwem portali społecznościowych zapowiedziały swoje szerokie otwarcie od poniedziałku."

Zobacz także: Handel będzie otwarty po zaszczepieniu seniorów. "Nie będzie czego otwierać"
bDKjpySv

Dodała, że "martwiące są te doniesienia". Stąd decyzja, podjęta w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, "o obdzwanianiu jak najszerszego grona przedsiębiorców". - Chcemy dowiedzieć się bezpośrednio od nich o efektywności uzyskanego wsparcia oraz oczekiwań dot. ewentualnych kolejnych transz pomocy - wskazała.

- Będziemy dzwonić po to, żeby uzyskać informacje, czy przedsiębiorcy korzystali z pomocy w ramach wiosennych tarcz antykryzysowych, jeśli nie, to z jakich powodów, które kryteria nie były spełniane. Każdy zgłoszony problem będzie rozpatrywany indywidualnie - zapowiedziała Semeniuk.

Jak wyjaśniła, na podstawie tych telefonów, diagnozy sytuacji i nastrojów wśród przedsiębiorców resort chce "weryfikować”, jakie narzędzia, instrumenty wsparcia widzą dla siebie przedsiębiorcy, którzy próbują i chcą otworzyć działalność od przyszłego tygodnia.

bDKjpySB

Wiceszefowa MRPiT wyjaśniła, że chodzi o takie branże, jak: turystyczna, gastronomiczna, hotelarska. - Poziom emocji wśród przedsiębiorców jest wysoki - stąd nasze działanie służące temu, by jak najszerzej dotrzeć do środowisk i wyciągnąć kolejne wnioski - zapowiedziała.

- Uruchomiliśmy weekendową infolinię, żeby przekonywać do tego, że wyrywkowe działania, otwieranie działalności, są niezgodne z funkcjonującym i obowiązującym rozporządzeniem. Wprowadzane przez nas restrykcje są uzasadnione – staramy się chronić zdrowie i życie ludzi.

- Łamanie prawa nie przyczyni się do szybszego zwalczenia pandemii COVID-19. Zobowiązujemy się do wypracowywania innych możliwości wsparcia, m.in. w oparciu o przeprowadzane diagnozy indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy - zapewniła.

bDKjpySC

Dodała, że kontakt z przedsiębiorcami ministerstwo nawiązuje m.in. na podstawie bazy, którą dysponuje w ramach infolinii biznes.gov, działającej od marca ubiegłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKjpySW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(71)
Chore
2 miesiące temu
A ja nie życzę sobie żeby rząd szastał publicznymi pieniędzmi. Kto może i nie jest z grupy ryzyka niech wraca do pracy
Polak
2 miesiące temu
Hahaha... już to widzę jak urzędasy w wolny weekend siedzą i zajmują się bankrutującymi firmami, przecież oni pensyjki dostają a wolny weekend podobnie jak u "szczepiących" medyków bez względu na tracących dorobki życia ludzi, to świętość Jesteście obrzydliwi, ale w swojej krainie szczęśliwości, nie zapominajcie, że jak my nie wypracujemy podatków to za rok dwa dla was pieniędzy też nie będzie
agga
2 miesiące temu
Brakuje nam jeszcze tylko Ministerstwa Dziwnych Kroków. Aaaaa, nie przepraszam, już było...
bDKjpySX
Inka
2 miesiące temu
Kto jak to, ale nasz rząd i jego poplecznicy w łamaniu prawa są mistrzami. Co się dziwić, że ludzie się na nich wzorują 😆
Pati
2 miesiące temu
Przepraszam a kto na nich głosował jak nie Podhale które teraz tak cierpi nigdy im tego nie wybaczymy
...
Następna strona