Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Rząd dopłaci do czynszu. Masz problemy przez pandemię? Dostaniesz do 1500 zł

43
Podziel się

Osoby poszkodowane przez pandemię COVID-19 mogą otrzymać 1500 zł miesięcznego dofinansowania do czynszu na pół roku. Taką pomoc dla wynajmujących mieszkania i domy przewidział rząd.

Rząd dopłaci do czynszu. Masz problemy przez pandemię? Dostaniesz do 1500 zł
Spadły ci dochody? Możesz dostać 1500 zł dopłaty do czynszu (WP, Mateusz Madejski, Mateusz Madejski)
bDHEtftx

W życie weszły przepisy umożliwiające przyznanie najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych, którzy zostali dotknięci ekonomicznymi skutkami epidemii COVID-19, dodatków mieszkaniowych powiększonych o tzw. dopłatę do czynszu. Dopłata przyznawana jest na sześć miesięcy i wypłacana do dziesiątego dnia każdego miesiąca.

Kluczowym czynnikiem przy staraniu się o dopłatę jest spadek dochodów o min. 25 proc. w przeliczeniu na członka rodziny.

Zobacz także: Nowa pomoc dla firm. Co z dopłatą 2 tys. zł na każdy etat?
bDHEtftz

O możliwości starania się o dopłaty przypominała wiceminister rozwoju Anna Kornecka podczas konferencji podsumowującej nowy program mieszkaniowy rządu. Chodzi o tzw. "lokal za grunt", który ma pobudzić budowę mieszkań w gminach.

Od 5 stycznia do 31 marca najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. Dodatek nie jest przyznawany osobom mieszkającym we własnym mieszkaniu.

"By mieszkańcy mogli otrzymać dodatkową dopłatę do czynszu, która łącznie z dodatkiem mieszkaniowym może wynieść nawet 1,5 tys. zł, należy złożyć do wojewody łódzkiego wniosek o rządowe środki. Taki wniosek samorządy składają do 26 stycznia – mówi dyrektor Wydziału Rolnictwa i Transportu w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Bogumiła Kapusta.

bDHEtftF

Dopłata do czynszu jest finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Pierwszą i drugą miesięczną ratę na dopłaty do czynszu w pierwszym półroczu bieżącego roku gmina otrzyma w terminie 50 dni od 5 stycznia br.

Wnioski można składać od 5 stycznia do 31 marca 2021 r. w odpowiednim Miejskim Ośrodki Pomocy Społecznej. Za przyznanie dotacji do czynszu odpowiada gmina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHEtfua
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
fajnie
miesiąc temu
No to ci na socjalu mogą spokojnie chlać i się mnożyć bez opamiętania, a robić będą na nich dalej pracujący podatnicy.
Mamrot60+
miesiąc temu
Nie rząd dopłaci tylko sami sobie zapłacicie, swoimi pieniędzmi, które rząd wam zabierze w postaci podatków.
sok
miesiąc temu
Kurcze, nawet w Danii nie ma takiego dofinansowania do czynszu w stosunku do zarobków. Polska to bogaty kraj.
bDHEtfub
elmi
miesiąc temu
A wlasciciele to niby za darmo mieszkaja? Dlaczego mimo spadku dochodow sa wylaczenie z tego przywileju?
Jogi
miesiąc temu
No to zaczną się wałki i wałeczki. A Polak potrafi.
...
Następna strona