Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Rząd modyfikuje strategię. Więcej tymczasowych szpitali, chorzy do hoteli [News money.pl]

1259
Podziel się:

Szpitali tymczasowych ma być więcej, niż pierwotnie zakładano, ale na tym nie koniec. Jak dowiedział się money.pl, hotele mają być zamieniane w izolatoria - czyli miejsca dla tych chorych, którzy nie muszą mieć stałej opieki lekarskiej. Ma ich być ponad 100. Co ciekawe, wiele osób, które mają odpowiadać za wdrożenie nowego planu, dowiedziało się o nim z mediów.

Rząd modyfikuje strategię. Więcej tymczasowych szpitali, chorzy do hoteli [News money.pl]
Rząd zmienia strategię co do szpitali tymczasowych (KPRM, Krystian Maj)

Jeszcze w czwartek rząd mówił o jednym tymczasowym szpitalu na województwo. Dziś już wiadomo, że będzie ich znacznie więcej. Rano o budowie nowych szpitali mówił w Polskim Radiu Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Szybko potwierdził to PKN Orlen w komunikacie. Spółka ma wybudować szpital w Płocku, w Ostrołęce ma to zrobić Energa. "Naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii" - mówi w komunikacie prasowym prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Jak mówił Dworczyk, państwowe spółki mają też wybudować na Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce.

Zobacz także: Szpitale tymczasowe pod nadzorem Jacka Sasina? Szef KPRM wprost

Informatorzy money.pl mówią, że taktyka jest taka, aby było jak najwięcej małych szpitali. - Chcemy tworzyć tymczasowe szpitale z osobną kadrą, by nie trzeba było wszystkich wypuszczać na kwarantannę lub izolację - słyszymy od przedstawicieli rządu. - Wszystkie ręce mają iść na pokład - dodaje jeden z nich.

"Budowa szpitali tymczasowych [..] jest częścią rządowej strategii walki z epidemią" - napisał na serwisie społecznościowym wicepremier Jacek Sasin.

Hotele zamienią się w izolatoria

Nasi rozmówcy z rządu nie ukrywają jednak, że problemem może być kadra. - Trudno będzie ją znaleźć, lekarzy i tak mamy za mało - nie ukrywają.

Jak ustalił money.pl, ponad 100 hoteli ma stać się izolatorami. Jak mówi nam prezes Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Gheorghe Marian Cristescu, dotyczy to nie tylko hoteli państwowych, ale i tych komercyjnych.

Przerabianie hoteli na izolatoria ma koordynować właśnie PHH. - Hotele stoją obecnie puste, więc taka strategia jest też dla nich dobra - mówi prezes PHH w rozmowie z money.pl.

W spółkach zaskoczenie

Jeszcze w czwartek kancelaria premiera opublikowała mapę tymczasowych szpitali. Wynikało z nich, że będzie ich 16 - po jednym w każdym województwie. Dziś już wiadomo, że dojdą do nich kolejne. To tylko świadczy o pośpiechu w podejmowaniu decyzji.

Niektórzy pracownicy państwowych spółek są zaskoczeni takim obrotem spaw. - Trochę dziwne, że najpierw mówi się to w radiu, a potem wysyła do nas informację - mówi nam jedna z osób z dużej spółki.

- Natomiast widzimy, jaka jest sytuacja, więc jakoś to rozumiemy - dodaje.

Z informacji money.pl wynika, że do spółek Skarbu Państwa jeszcze nie trafiło pismo z KPRM w sprawie budowania przez nie szpitali czy izolatoriów. - Spodziewamy się, że trafi dzisiaj [w piątek - red.] - mówią nasi rozmówcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1259)
ania
4 lata temu
Tylko prosze hotele z basenem i spa
inwestor
4 lata temu
AGORA ma duże wzrosty !
Należyciel
4 lata temu
Przecież wykształcamy wystarczającą liczbę medyków i to za darmo.Młodzi absolwenci niezwiązani żadną umową o "odrobienie" wykształcenia - uciekają za granicę za pieniądzem i ojczyzna tyle ich już obchodzi - ściągnijmy ich do kraju !!! .. do jasnej cholery i skończą się kolejki do LEKARZA.
Robsonik
4 lata temu
A za ile lat postawią te szpitale ?
velmo
4 lata temu
i te ręce w kieszeni. porażka
...
Następna strona