Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Rząd otwiera galerie handlowe. Od soboty sklepy znowu czynne

78
Podziel się

Sobota 28 listopada jest pierwszym dniem, w którym ponownie otwarte zostały sklepy w galeriach i parkach handlowych. Obowiązują jednak ścisłe limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w danym sklepie.

Rząd otwiera galerie handlowe. Od soboty sklepy znowu czynne
W sobotę otwarcie galerii handlowych po przerwie spowodowanej obostrzeniami (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)
bDAuWPpN

Na 15 metrach kwadratowych może przebywać maksymalnie jeden klient. W dalszym ciągu należy zakrywać usta i nos.

O otwarcie galerii głośno apelowała cała branża. Jej przedstawiciele podkreślali, że sklepy te zainwestowały duże pieniądze w szereg zabezpieczeń, które mają chronić przed przenoszeniem się zakażeń.

Przekonywali, że w takich obiektach ryzyko przenoszenia się wirusa nie jest większe niż w tych, które nadal mogą działać. Podkreślali też, że nie ma badań, które wskazywałyby, iż galerie są rozsadnikami koronawirusa.

bDAuWPpP

- Nigdy przez prawie 7 miesięcy nie stwierdzono, że ogniskiem jest jakakolwiek galeria - dodał - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Sonik, właściciel kilku takich obiektów.

Sonik przestrzegał też przed zbyt długotrwałym lockdownem galerii. - Handel tradycyjny tworzy od kilkunastu do 30 proc. PKB. Konsumpcja była głównym motorem gospodarki przez wiele lat. Każdy świadomy rząd musi w chwili refleksji być świadom tego, że gospodarka właśnie od handlu może się załamać. Recesja może się zacząć od zastopowania konsumpcji - mówił.

Ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów obowiązywały od 7 listopada, gdy nastąpił lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem. Według pierwotnych ustaleń ograniczenia te miały obowiązywać do niedzieli 29 listopada z możliwością przedłużenia. Ostatecznie rząd stwierdził jednak, że wszystkie sklepy mogą zostać otwarte już 28 listopada.

bDAuWPpV

Warto przypomnieć, że nadal działają godziny dla seniorów. W sobotę jednak tego nie odczujemy, ponieważ - tak jak i wcześniej - obowiązują one tylko od poniedziałku do piątku. W tych dniach w godz. 10.00–12.00 obsługiwane są wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Zobacz także: Tarcza finansowa. Kto może ubiegać się o wsparcie?
bDAuWPpW
bDAuWPqq
Źródło:
KOMENTARZE
(78)
Zdziwiona
2 miesiące temu
Czyli w pasarzu mogą przebywać setki osób a w samym sklepie ograniczona liczba. Gdzie logika?
CyrkPiS
2 miesiące temu
Grażyna z Januszem oraz ich oseski, Seba i Karyna zapewne będą się stosować do obostrzeń. Zwłaszcza w Wigilię.
Ania
2 miesiące temu
Zamkniete źle otwierają źle to o co Wam ludzie chodzi?
bDAuWPqr
Oko
2 miesiące temu
Ludzie ogarnijcie się zaraz was zaszczepią czymś czego nikt nie sprawdził dostaniecie numerek i aplikacje będziecie mogli wychodzić jak wam pozwolą skasują pieniądze zostaną karty jak będziesz nie grzeczny to Ci kasę odetną już was ćwiczą zakazami
piusowiec
2 miesiące temu
Kasa,kasa,nigdy z tego nie wyjdziemy
...
Następna strona