Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
31.07.2020 15:21

Rząd przygotowuje się na drugą falę pandemii. Powstał nowy zespół

W ministerstwie pracy powołano zespół, który ma opracować plan przeciwdziałania skutkom pandemii zanim nadejdzie jej druga fala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Koronawirus. Rząd szykuje się na drugą falę pandemii.

"Do zadań Zespołu należy opracowanie i przedłożenie Ministrowi w terminie do dnia 14 sierpnia 2020 r. planu działania, mającego na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 przed nadejściem drugiej fali epidemii w zakresie właściwości kompetencyjnej Ministra, w szczególności w obszarze działań na rzecz osób: niepełnosprawnych, starszych oraz pozostających w pieczy zastępczej" - czytamy w komunikacie resortu pracy.

Na drugą falę pandemii przygotowują się też inne ministerstwa.

Podatki nie wzrosną, utrzymana zostanie też 13. i 14. emerytura. Urzędy skarbowe będą zwracały przedsiębiorcom VAT najszybciej jak to możliwe. Rząd zapowiada też wprowadzenie estońskiego CIT – to tylko niektóre z planowanych działań, które mają złagodzić ewentualne skutki finansowe drugiej fali COVID-19.

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

- Przygotowujemy się na drugą falę epidemii jesienią, ale absolutnie nie dyskutujemy o ponownym lockdownie - zapewniała kilka dni temu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zdaniem ekspertów, druga fala pandemii koronawirusa czeka nas jesienią.

- Przenoszenie koronawirusa można porównać do zarażenia wszawicą. Załóżmy, że ktoś w naszym otoczeniu ma wszy, jednak ludzie są na wakacjach, spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, są lekko ubrani, nie gromadzą się tak bardzo w grupach, więc wszy nie mają tylu okazji, by przeskakiwać z jednej osoby na drugą - komentuje dla money.pl Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń.

Jak dodaje, jesienią jest też brak słońca - a to sprawia, że nasz układ odpornościowy działa słabiej. To kolejny czynnik, który sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

NieManipulacjiTytuł artykułu powinien brzmieć "Rząd przygotowuje drogą falę pandemii. Powstał nowy zespół"

31-07-2020

ObciachJesteście totalnie zdemoralizowani.

01-08-2020

kajko i jajkoRząd przygotowuje się do drugiej fali epidemii.Czytaj .Przygotowuje się do kolejnych przekrętów

Rozwiń komentarze (5)