Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Rząd stosuje sztuczki księgowe? Minister finansów odpowiada: Podjęliśmy taką decyzję

Spora część ekonomistów zarzuca rządowi stosowanie kreatywnej księgowości przy planowaniu budżetu państwa. Co na to szef resortu finansów? - Popatrzmy co się stało na samym początku pandemii. Przed jej wybuchem budżet był zrównoważony. Raptownie wyskoczyła nam pandemia i stanęliśmy przed wyborem, czy iść w ścieżkę legislacyjną i zmienić finanse publiczne, co zajęłoby nawet 4 miesiące, by wykorzystać pieniądze z budżetu na ratowanie miejsc pracy. Podjęliśmy decyzję, że idziemy poza finansami publicznymi i ratujemy od razu. W ciągu dwóch tygodni pieniądze były na rachunkach - powiedział w rozmowie z money.pl Tadeusz Kościński. - To spowodowało, że to, co raportujemy pod ustawą o finansach publicznych, różni się od tego, co raportujemy do Komisji Europejskiej. Nie ma mowy o żadnej twórczej księgowości, chowaniu czegokolwiek. To jest absolutnie jawne. Gdyby było inaczej, to by nam agencje zmieniły ratingi dodał. Minister finansów został też zapytany o realny...

rozwiń
73
Podziel się:
KOMENTARZE
(73)
Sebsacja
3 lata temu
Minister bez studiów tylko po koledzu? Ten to się zna na finansach! To może wziąć takiego po podstawówce i wtedy to dopiero by był fachowiec!
Jarek
3 lata temu
Trzeba ukryć złodziejstwo i przekręty
wb.
3 lata temu
"Wirtualne pieniądze" tak samo jak dodrukowywane, bez pokrycia przez NBP ani budżetu ani gospodarki nie ratują .Pozwalają wyłącznie na dokonywanie manipulacji statystycznych i ukrywania przez rząd faktycznego stanu finansów państwa i gigantycznego deficytu. Pusty pieniądz na rynku napędza wzrost cen i inflację, w skutkach powodując zubożenie społeczeństwa, jak na ironię operującego coraz większymi liczbami złotówek w kieszeni i obrocie. "Kreatywna księgowość" może nas pogrążyć jak Grecję. To wszystko wskazuje na pisowską filozofię 'władza za wszelką cenę a po nas choćby potop".
Ciekawy
3 lata temu
czy oni wiedzą co robią , a może nie wiedzą co mówią
Polak
3 lata temu
Dlaczego w Polsce finansami rządzi człowiek , który nie zna języka polskiego. Przecież to widać , że nie jest Polakiem. Rozwali Polskę i pojedzie do siebie w góry Golan. Dlaczego Morawiecki i Kaczyński go trzymają czyżby to ich ziomal.
...
Następna strona