Trwa ładowanie...
bEKvWQjV
Notowania
Przejdź na

Rząd stosuje sztuczki księgowe? Minister finansów odpowiada: Podjęliśmy taką decyzję

Spora część ekonomistów zarzuca rządowi stosowanie kreatywnej księgowości przy planowaniu budżetu państwa. Co na to szef resortu finansów? - Popatrzmy co się stało na samym początku pandemii. Przed jej wybuchem budżet był zrównoważony. Raptownie wyskoczyła nam pandemia i stanęliśmy przed wyborem, czy iść w ścieżkę legislacyjną i zmienić finanse publiczne, co zajęłoby nawet 4 miesiące, by wykorzystać pieniądze z budżetu na ratowanie miejsc pracy. Podjęliśmy decyzję, że idziemy poza finansami publicznymi i ratujemy od razu. W ciągu dwóch tygodni pieniądze były na rachunkach - powiedział w rozmowie z money.pl Tadeusz Kościński. - To spowodowało, że to, co raportujemy pod ustawą o finansach publicznych, różni się od tego, co raportujemy do Komisji Europejskiej. Nie ma mowy o żadnej twórczej księgowości, chowaniu czegokolwiek. To jest absolutnie jawne. Gdyby było inaczej, to by nam agencje zmieniły ratingi dodał. Minister finansów został też zapytany o realny...

rozwiń
Tagi:
0
0
73
Podziel się
Komentarze (73)
zobacz więcej komentarzy (73)
bEKvWQkh
KOMENTARZE
(73)
Sebsacja
miesiąc temu
Minister bez studiów tylko po koledzu? Ten to się zna na finansach! To może wziąć takiego po podstawówce i wtedy to dopiero by był fachowiec!
Jarek
miesiąc temu
Trzeba ukryć złodziejstwo i przekręty
wb.
miesiąc temu
"Wirtualne pieniądze" tak samo jak dodrukowywane, bez pokrycia przez NBP ani budżetu ani gospodarki nie ratują .Pozwalają wyłącznie na dokonywanie manipulacji statystycznych i ukrywania przez rząd faktycznego stanu finansów państwa i gigantycznego deficytu. Pusty pieniądz na rynku napędza wzrost cen i inflację, w skutkach powodując zubożenie społeczeństwa, jak na ironię operującego coraz większymi liczbami złotówek w kieszeni i obrocie. "Kreatywna księgowość" może nas pogrążyć jak Grecję. To wszystko wskazuje na pisowską filozofię 'władza za wszelką cenę a po nas choćby potop".
bEKvWQkz
Ciekawy
miesiąc temu
czy oni wiedzą co robią , a może nie wiedzą co mówią
Polak
miesiąc temu
Dlaczego w Polsce finansami rządzi człowiek , który nie zna języka polskiego. Przecież to widać , że nie jest Polakiem. Rozwali Polskę i pojedzie do siebie w góry Golan. Dlaczego Morawiecki i Kaczyński go trzymają czyżby to ich ziomal.
...
Następna strona