Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
1 listopada
30.10.2020 21:36

Rząd zamyka cmentarze. Prezydent stolicy chce pomóc sprzedawcom zniczy i kwiatów

Decyzja o zamknięciu cmentarzy na czas Wszystkich Świętych oraz dzień poprzedzający i następny ogłoszona została w ostatniej chwili. Dla sprzedawców zniczy i kwiatów to utopione pieniądze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: PAP/Darek Delmanowicz, Darek Delmanowicz)

Okres 1 listopada to dla sprzedawców zniczy i kwiatów czas, w którym utarg pozawala przetrwać cały rok. Do ostatniej chwili rząd zwlekał z decyzją o zamknięciu cmentarzy. Kiedy zapadała, większość sprzedawców już była zaopatrzona na nadchodzące święto.

Dla nich to dramat. Podczas gdy jeszcze znicze można próbować sprzedać później, z kwiatami to niemożliwe. Do sprzedawców rękę wyciągnął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak zapowiedział na Twitterze, miasto chce pomóc. Zorganizuje punkty, gdzie będą mogli sprzedawać swoje znicze i kwiaty. Szczegóły ma podać w sobotę rano.

Sprzedawcy o handlu na cmentarzach przed 1 listopada: "To najlepszy czas". Tak to wyglądało przed rokiem.

"Rząd w ostatniej chwili ogłosił decyzję ws. zamknięcia cmentarzy i naraził tysiące przedsiębiorców na ogromne straty" - pisze Rafał Trzaskowski. "Postanowiłem im pomóc. Od jutra w Warszawie ruszy 6 punktów, gdzie będą mogli sprzedawać swoje znicze i kwiaty. Kupujmy je - bądźmy solidarni!" - zaapelował.

Podczas konferencji prasowej, na której premier ogłosił swoją decyzję, nie padło ani słowo o pomocy dla przedsiębiorców, których zamknięcie cmentarzy narazi na straty.

Cmentarze będą zamknięte przez 3 dni
1 listopada cmentarze zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki obiecuje za to dodatkowe pieniądze

Dopiero po niej pojawił się wpis szefa rządu na Twitterze, przygotowane zostanie wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. "Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu" – ogłosił premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2020

OlaKupić te kwiaty i ustawić pod sejmem razem ze zniczami

30-10-2020

KirraUtupione poenoadze... Ku... Mój ojciec co roku sprzedaje 6 tys kwiatów zostały 3 tys to ledwo koszty pokrywa a za co żyć. Tyle pracy na nic stańcie … Czytaj całość

30-10-2020

AbyA na h.. mi teraz kwiaty i znicze jak ich na cmentarzu nie zapalę

Rozwiń komentarze (176)