Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd zaskoczył wszystkich, ale przegiął? "Konsekwencją będzie bankructwo"

Podniesienie płacy minimalnej to będzie bardzo silne uderzenie w najmniejsze przedsiębiorstwa – uważa dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego. Przypomnijmy, że rząd uchwalił podwyżkę minimum o 20 proc. do 3600 zł po lipcu przyszłego roku. Zdaniem ekspertki podwyżką zostaną dotknięte firmy usługowe z takich branż jak np. fryzjerstwo. – Pewnie znów także będzie problem z usługami hotelarskimi. Obawiam się, że konsekwencją tego będzie bankructwo dużej części małych firm. Efekt będzie taki, że wzrośnie nam bezrobocie rejestrowane, a wydatki z Funduszu Pracy istotnie wzrosną – przekonuje. – Zastanawiam się, o co z tą podwyżką płacy minimalnej rządowi tak naprawdę chodziło.

0
0
520
Podziel się
Komentarze (520)
zobacz więcej komentarzy (520)
KOMENTARZE
(520)
Polak
2 miesiące temu
A Nauczyciel chcą Podwyżek przecież to będzie Upadek szkół
gdynianka
2 miesiące temu
Wniosek : wynika że PiS owi jest zbędny Naród czyli POLACY .Wiadomo że zwolennicy PiS są dla nich dmuchawcami. Konsekwencje polityczne mają w poważaniu, robią od lat co chcą , szastając miliardami , sypiąc groszakami.
bvc
2 miesiące temu
Hańbą rządu jest to, że ktoś po min. 20-25 (ustawa) latach pracy na etacie ma 1300 emerytury. Nie wszyscy emeryci mogą dorabiać, żeby przeżyć. Pensje minimalne (prawie 2500) podwyższają, choć z tej sumy można przewegetować, a emeryci mogą umierać za połowe tej sumy. Minimum socjalne i bytowe należy w końcu PORZĄDNIE wyliczyć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na to wygląda
2 miesiące temu
Rząd to jakaś zorganizowana organizacja przestępcza na dużą skalę, która ma wykonać wyroki na gospodarce
nemo
2 miesiące temu
nic nie dawac a obnizyc do poziomu z czasow PO
...
Następna strona