Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Rządowy pełnomocnik przedsiębiorców. Wyznaczy go premier. Projekt nowego rozporządzenia

38
Podziel się:

Nowy pomysł Zjednoczonej Prawicy. Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw ma być sekretarz albo podsekretarz stanu wyznaczony przez premiera.

Rządowy pełnomocnik przedsiębiorców. Wyznaczy go premier. Projekt nowego rozporządzenia
Mateusz Morawiecki (PAP, Leszek Szymański)

W wykazie prac legislacyjnych projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Pełnomocnik ma być wyznaczany w randze sekretarza lub podsekretarza stanu przez premiera.

Projekt rozporządzenia zakłada, że pełnomocnik będzie mógł wnosić do rozpatrzenia przez rząd projekty dokumentów rządowych wynikające z zakresu swojego działania. Wszystko za zgodą premiera.

Rozporządzenie wprowadza też zmiany dotyczące obsługi merytorycznej, organizacyjno-prawnej, technicznej i kancelaryjno-biurowej, którą będzie zapewniać Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także: Wakacyjne korki na autostradach. Bramki do likwidacji, powstaje nowy system

Wydatki związane z działalnością Pełnomocnika będą pokrywane z budżetu państwa, a dokładnej ze środków szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(38)
ezk
2 lata temu
no tak Abramowicz już jest zły więc trzeba go zastąpić nowym, lepszym, swoim, uległym, bez swojego zdania aparatczyka tylko po to by kolejna gnida dostała pensyjkę a przedsiębiorców olewała jak RPD dzieci
dscx
2 lata temu
Rząd nam pomoże - na pewno. U nas dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Anna
2 lata temu
A ja mam zagadkę. Jakie nazwisko panieńskie matki ma minister finansów - Tadeusz Kościński? Bo na rodowitego Polaka to on nie wygląda. A i w naszym języku nie mówi za bardzo. Za to po HEBRAJSKU perfekt!
hehehe
2 lata temu
Będzie ledwo mówił po polsku jak minister finansów? Za to hebrajski perfekt.
lolo
2 lata temu
w koncu mamy amatora od gospodarki to widac i slychac
...
Następna strona